IP Adresi ve Subnet Mask Hesaplama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
IP Adresi ve Subnet Mask Hesaplama

arkadaslar elımdekı kaynaklardan anlamam mumkun olmadı cok onemlı oldugunu bılıyorum subnetmaskın network ıcın ve okuyarak anlayamadım ,kafam ıyıce karıstı arkadaslar yardım lutfen....

ahmetyenigun Guest

Lightbulb IP Adresi ve Subnet Mask Hesaplama

arkadaslar elımdekı kaynaklardan anlamam mumkun olmadı cok onemlı oldugunu bılıyorum subnetmaskın network ıcın ve okuyarak anlayamadım ,kafam ıyıce karıstı arkadaslar yardım lutfen....

burner Guest

Slm;

Ilk basta biraz karisik gibi gozukebilir, ama okadarda zor degil...Okudugun kaynagi bilmiyorum ama iyi anlatmis olsa idi anlardin, bu konuda cisco nun yazdigi kitaplardan sasma..ve birkac kere okuyup anlamaya calis...Asagidaki link bu guzel anlatimlardan birtanesi, uygulamali...

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk36...80093f33.shtml
    IP Addressing and Subnetting for New Users - Cisco Systems

Umarim azda olsa faydasi olur

Iyi gunler

ahmetyenigun Guest

Standart tskrlr

teskkur ederım burner. Ama suanki ingilizce seviyem o dokumanları okumaya yetıcek sevıyede degıl.elımde burdan aldıgım dokumanlar var benım ıstedıgım bı kac ornekle anlatmanız dokumanlarda cok ayrıntıya gırmemıs ccnax mesela cok yuzeysel gecmıs..bırkac ornekle anlatabılırsen cok sevınırım...

Ciscoist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

hocam cozumparkta subnettin ile ilgili bi türkçe makale vardı yanılmıosam bi bakın

+ Konuyu Cevapla