Cisco Pix 506E Firewall VPN Bağlantısı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Pix 506E Firewall VPN Bağlantısı

merhabalar arkadaşlar, sistem admini olduğum şirkette vpn bağlantı kullanıyoruz modem olarak zyxell P-662HW-D1 mevcut cisco pix 506E firewall olarak kullanmaktayız. şimdi sorun şu vpn sabah saatlerinde performanslı bir şekilde çalışıyor

dogan Guest

Standart Cisco Pix 506E Firewall VPN Bağlantısı

merhabalar arkadaşlar,
    sistem admini olduğum şirkette vpn bağlantı kullanıyoruz modem olarak zyxell P-662HW-D1 mevcut cisco pix 506E firewall olarak kullanmaktayız.
    şimdi sorun şu vpn sabah saatlerinde performanslı bir şekilde çalışıyor öğlenden sonra 13-14 saatlerinden itibaren çok aşırı yavaşlıyor bunun sebebi neden kaynaklanabilir.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

VPN yada genel olarak network hizmetlerinde yaşanan bu tip sıkıntıların bir kaç nedeni vardır bunlardan bazılarını aşağıda yazıyorum adım adım izlerseniz size bir yol gösterebilir

1: Kullanılan PClerin hızlı ve gereksiz yazılımlarla yüklü olmaması

2: Servera bağlı kullanıcı sayısı, VPN' in an itibariyle kaç kişi tarafından kullanıldığı

3: Kullanılan hub yada switch

4: Bağlantınız yapılırken izlenilen rota. Ne kadar kısa o kadar iyi

5: Dizayn. Yani max verimi elde etmek istiyorsanız bunu kaldırıcak ekipmanlar kullanmanız (sw, router, vs)

6: Download yada upload edilen dosyanın büyüklüğü

7: En önemlilerinden biriside günün belirli saatleri, sabah saatlerinde kullanım az iken, öğleden sonra yoğunluk artacağından verim az olucaktır

Umarım faydası olur, İyi Çalışmalar...

OsiMax Guest

Hakan eu de oglenden sonra amerika da sabahin ilk saatleri oldugu icin super bir yogunluk soz konusu olabilirmi ?

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Bulunduğunuz yerde öğleden sonraları kullanım fazla ise elbette etkiler ayrıca mesafe ne kadar uzun olursa verim de o kadar azalır bunu bertarâf etmek için bandwith hızınızı arttırmanız çözüm olabilir...

Bu tip erişimlerde hızınızın senkronize olması çok önemlidir çünkü bir taraf download yaparken diğer taraf upload yapacağı için erişiminizin hem upload hem de download' u aynı hızda olmalıdır (misal erişim aldığınız isp size 10 mbps bir bandwith sunuyorsa bu her iki yönde de aynı olmalı)

kolay gelsin..

OsiMax Guest

eeth .. tesekkurler

dogan Guest

daha önceden bu tip bir problem yaşanmıyordu adsl bağlantı kullanıyorum 4gb download 1gb upload buna rağmen çok aşırı yavaşlama yaşıyorum

dogan Guest

sorunu çözdüm teşekkürler.

portochino isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Nasıl çözdün?

dogan Guest

problem tamamen donanımsal mış modemi değiştirip tekrar yapılandırdıktan sonra bir problem kalmadı.

+ Konuyu Cevapla