Network Uzmanı Olmak - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 20 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Network Uzmanı Olmak

root a sonuna kadar katiliyorum , server bilsen ne bilmesen ne , internet kafe mantigiyla sistem yonetilmesini isteyen patronlarida kiniyorum

Zayl Guest

root a sonuna kadar katiliyorum , server bilsen ne bilmesen ne , internet kafe mantigiyla sistem yonetilmesini isteyen patronlarida kiniyorum

e-mky Guest

Standart kozalak a katıulıyorum

kozalak bizim ülkemizde her zaman bu böyle adam sistem uzmanı arıyor photosj,hop .net bilsin istiyor. böyle aklı kıt bir şeyden anlamayan beyinsizler ancak bu tarz eleman ararlar. ondna sonrada yok piyasada nitelikli elemanaçığı var derler. birde konu acılmışken gazetelerle eğitim kurumlar zaman zaman yok işte ülkemizde su kadar sistem müh. ve network müh. acığı var ( örn. 40.000) der durular.
    bu tamaman palavra ve insanları sömürmek için gazetelerin eğitim kurumlarıyla birlikte yürüttüğü bir insanları sömürme politikası...

dogan Guest

Alıntı kozalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı işverenler eleman değil amele arıyor. hem yazılım bilsin. hem server bilsin hem network bilsin. özellikle biizim ülkede böyle bu durum.
    öyle diyorsunuzda bence fazla bilgi göz çıkarmaz özellikle şimdiki zamanda herşeyi bilmekte fayda var.

ahmetyenigun Guest

eger oyle dusunursen profesyonel olamazsın bence herseyı degıl bır seyı en ıı sekılde layıgıyla bılmek lazım...Ozaman hem kendıne guven gelır hemde tuttugunu koparırsın...

jojopachaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Exclamation Hepsi Doğru Ve Mantıklı

evet bazı işyerleri gereğinden fazla bilgi istiyor sertifika istiyor bunu kendi açısında daha büyük yerde görünmesi için istiyor aslında ilan verirken diğer ilanlardan copy &paste yapıyorlar yoksa kendisi bildiği için yazmıyor network yöneticisi server bilmeli ama fazlası farklı alana girer mesela Qos i bilir herkez bunu bilir ama fazlasını bilmek farklı bir durum Qos mühendisliği var fazlası o alanda mühendis olmaktır hepinize saygılar duyuyorum iş hayatınızda başarılar diliyorum saygılarımla

budaksener isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Talking zavallı patronun salak işçileriyle aramda geçen bir diyalog. Yoksa benmi salağım :-)

insan iş görüşmesinde nasıl davranacağını bilrmiyor o durumlarda. Dürüst davranıp bilmediğim şeylere bilmiyorum diyorum kaybediyorum. Yalancısı 3 kağıtçısı işi kapıyor. Ha birde torpilliler. İlk önce sistemi yöneten kişiyle sonrada genç insan kaynaklarındaki kızla konuşunca yanına uzman yardımcı aranan adamın benden kat kat bilgisiz olduğunu farkettim Hesapta uzman adam da sen işimizi görürssün diye bana onay verdi. Lakin kuş beyinli insan kaynakları görevlisi halen bana uzmanmısın diye şüpeli sorular soruyordu. Zaten siz yardımcı aramıyormusunuz be kardeşim Ben sistem yönetiminde uzman bir MCSE yim. Başka bir iş çıkarsa pratiğimi ve zekamı kulanarak işin içinden çıkarım. Mesela sordukları Photoshopda v.s. de uzman olmam gerekiyormu ? Ama ben Linux sistemlerde kurabilirim ve yönetebilirim bana onu sor. Donanım bilmeden biliyom diye işe girip 5-10 tane makine yakan adam tanıdım ben. Ama patronun ruhu duymaz. Kart yanmış voltaj yükselmiş bozulmuş diyip işin içinden sıyrılıp çıkardı adam. Beş para etmez ucuzundan yeni makine alınır ardından. 2 işi bir kişiye yaptıracam derken çok daha fazla zarar ediyorlar farında değil ülkemizin patronları. Profesyonel yöneticiler lazım..

istenmeyentuy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

İzmir de destek veren bir firmada çalışıyorum. İzmir için büyük sayılırız. Destek verdiğimiz 300 civarı firma var. Bilgi işlemi elemanı olarak yaklaşık 80 tanesi eleman çalıştırıyor diyebilirim. İçlerinden işi bilen eleman sayısı ise bir elin parmağını geçmez. Ama adamlara baktığınızda MCSE vb. sertifikası var. Üniversite mezunu. Ama kendini geliştirmemiş. Ama kartvizit düzgün. Bir de hepsinde kapağı atalım gerisi nasıl olsa hallolur mantığı var. İşten anlamayan yönetici kısmı ise kendi bilgisayarları, sistemleri çalıştığı sürece aldığı elemanın bilgisini, yaptığı harcamaları sorgulamıyor. Birde benim en çok kızdığım olay olan soru ezberleyerek sertifika sınavlarına girme durumu var ki buna hiç girmek bile istemiyorum.

Ciscoist isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı root Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    networkçunun konsol kablosu, laptop, test cihazı ve rj-45 ile cat5-6 kablosu olması yeterlidir. ama şirketler hem server bilsin server'la ilgilensin hemde networkku yürütsün mahiyetinde iki işi tek maaşla kurtarmaya çalışıyor o ayrı.

bu adamlar bankada yönetici olsunlar da bunu yapsınlar görelim bakalım?

profesyonel olarak bir network uzmanının windows server felan ile pek işi olmaz.

ya da başlığa network uzmani demeyelim, network yoneticisi, network operatoru diyelim.

hm?

Bu konuda herkesi bilinçlendirmeliyiz. herkes her işi yapmasın. uzmanlık alanı bir tane olsun

devil-hard isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

cisco ve network olayına yenı basladıgını soyluyorsun cantamda ne bulundurayım dıyorsun hele gıt bı egıtımını al kurslara katıl sonra sertıfıkanı al elıne ondan sonra dusun bunları.Kendım ogrenebılırım dıyorsan ne ala yapamam dıyorsan bılısım egıtımı tavsıye ederım.

gencay.82 Guest

Alıntı devil-hard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cisco ve network olayına yenı basladıgını soyluyorsun cantamda ne bulundurayım dıyorsun hele gıt bı egıtımını al kurslara katıl sonra sertıfıkanı al elıne ondan sonra dusun bunları.Kendım ogrenebılırım dıyorsan ne ala yapamam dıyorsan bılısım egıtımı tavsıye ederım.
    mizacınızı biraz ağır buldum

+ Konuyu Cevapla