Hata Sezme ve Düzeltme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Hata Sezme ve Düzeltme

Arkadaşlar merhaba, bir şey soracaktım ben.Hata sezme ve düzeltmeler hangi katmanlarda olur ve bunları yapan cihazlar nelerdir? Hem sezme hem düzeltme yapamsı gerekmiyor

dayt Guest

Standart Hata Sezme ve Düzeltme

Arkadaşlar merhaba,
    bir şey soracaktım ben.Hata sezme ve düzeltmeler hangi katmanlarda olur ve bunları yapan cihazlar nelerdir? Hem sezme hem düzeltme yapamsı gerekmiyor

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Hatanın durumuna göre her katmanda çözmek mümkündür.Katmandan kasıt OSI sanırım değilmi ???
    benim özellikle hatalar konusunda çok iyi bir tespitim var arızaları katman katman ayırırsak benim ilk kontrol ettiğim bir Layer var Layer TT (Türk Telekom) tabi buda işin esprisi ama ciddiye almaktada fayda var

life over cli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

hataya göre katman değişir. layer1(hardware), layer2(switch), layer3(ip), layer4(port), ..... layer7(application) diye gider. hataya göre layer ı değişir. bunun için tavsiyem bi network izleme programı kurup snmp üzerinden cihazları izlemen. program olarak whatsup gold u örnek verebilirim googleda aratırsan daha iyi sonuçlar alabilirsin.

ancak x25 in dediği gibi garip sorunların çoğunluğu telekomdan kaynaklanıyor.

+ Konuyu Cevapla