CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

Forum Mobil Sürümü Aktif Edilmiştir  
+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Switch LED Işıkları Yanıp Sönüyor

merhaba arkadaşlar; basit birkaç soru soracağım, cevabını nedense bulamıyorum . 1) ethernet kartımın 2 ışığı var; data alış-verişi olduğunda yeşil ışık yanıp sönüyor bir de sürekli turuncu ışık yanıyor. o

newbie Guest

Standart Cisco Switch LED Işıkları Yanıp Sönüyor

merhaba arkadaşlar; basit birkaç soru soracağım, cevabını nedense bulamıyorum .
    1) ethernet kartımın 2 ışığı var; data alış-verişi olduğunda yeşil ışık yanıp sönüyor bir de sürekli turuncu ışık yanıyor. o turuncu ışığın anlamı nedir ?
    2) bir switchde (cisco değil) tüm portlar yeşil ışık yakıp söndürerek çalışırken birtanesi turuncu yakmış( sürekli yanıyor). kablonun diğer ucunda ise gene bir switch var ve kablo straight- through... turuncu yanmasının sebebi bu olabilir mi yoksa data alışverişi olmadığından da olabilir mi . bunun hakkında tahminler almak istedim.
    3) gene bir 3com switchdeki portlarda yeşil ışıklarla beraber turuncular yanıp sönüyor. collision desek bu devirde collusion mu kaldı ? hat çok dolu desek 1000 mbit ethernet kartında bandwith sorunu olması da zor ( ama olabilir neden olmasın ?). bunun sebebi ne olabilir ?
    kısaca bu turuncu ışıklara takmış durumdayım.... turuncu ışıklar hakkında ipuçları verirseniz sevinirim.

bacak99 Guest

Standart abi vallahi güzel soru bakarlar

abi vallahi yeşil ısıgı bende senin gibi alıp almadıgına yanıp sönme ama turuncu ışık ne bende bilmiyorum + bu swicte demişşisin ya turuncu yanıyoo oda ilk defa duyuyorum bende vallahi cevaplarlar inşallah

ercanusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member ercanusa is on a distinguished road

Bağlantı yanlış yapıldığında turuncu yanabiliyor.İki switchi anladığım kadarıyla straight kabloyla bağlamışsın
    Switc ler arasındaki bağlantının cross kabloyla yapılması gerekir.

karenneko Guest

turuncu ışık 3com gibi switchlerde 10mbit bağlantı anlamına da gelebilir.
    bunun sebebi de eski cihazlar da olabilir, yanlış / eksik kablo bağlantısı da. başka şeyler de olabilir tabi

vagabont isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member vagabont is on a distinguished road

kartin calismadiginda genelde kirmizi veya turuncu isik yanar ama sen veri alis verisi yaptrigini soglemisin

+ Konuyu Cevapla

Bu Konu İçin Etiketler