Dedicate System Satellite
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Dedicate System Satellite

Merhabalar .... Size aklımdaki ve sahip olduğum projeyi anlatmak istiyorum. Elimde Dedicate System Satellite tarzinda bağlantım var. Yani bağlantıyı Uydu olarak alıyorum ama Dedicate olarak. Birde bende olan bir bilgisayar

joseph01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Exclamation Dedicate System Satellite

Merhabalar ....

Size aklımdaki ve sahip olduğum projeyi anlatmak istiyorum.

Elimde Dedicate System Satellite tarzinda bağlantım var. Yani bağlantıyı Uydu olarak alıyorum ama Dedicate olarak. Birde bende olan bir bilgisayar var ve bu bilgisayarda 2 Ethernet Kartı var...

Bu sistemdeki switchten benim bilgisayardaki Birinci Ethernete kablo geliyor. Bu Ethernet kartından paylaşım açık olarak İkinci Ethernet kartından dağıtım yapacak swtiche kablo çıkışı yapılıyor. Yani Dedicate sistemden benim bilgisayara baglanti geliyor ve sonra benim bilgisayardan dagitim yapan switchlere kablo cikiyor. Birde bende olan Askeri program ile herkesin baglantisini sifreleyebiliyorum ve istedigim kisinin baglantisini kesebiliyorum.

Paylasim veren yani İkinci Ethernet Kartından çıkan kablo bir tane Cisco 2960 Model Switche giriyor ve buradan Dagitan cihazlara baglanti veriyor. Yanliz bu Switch hic configure edilmedi (ki bunun nasil oldugu hakkinda firim yok) normal bir HUB olarak kullaniliyor.

Bu swtichte toplam 7 tane Ana Dagitici Point to Point cihazlari var. yani Wireless Systemle uzaktaki switchlere baglantiyi veriyor. www.smartbridges.com (Bu adresten bakabilirsiniz)

SORUN : Bazen cok iyi sekilde dagiticilar ve alicilar ping atip deneyerek sorunsuz bir sekilde 3ms - 17ms cevaplari ile iyi calisiyor. Bazen ise kesiklikler olmaya devam ediyor ve sureler 20ms - 200ms kadar cikiyor. Yani bir sorun olusuyor...

DUSUNCE : Belki benim ethernet kartlarinin paylasima dayanikli olmadigi yani cok basit bir sistem kullandigimdan dolayi olabilir. Belkide sistem makinem cok kotu oldugundan kaynaklanabilir. Belki Cisco Switch configure edilmediginden kaynaklaniyor. Veya Dedicate systemin orda baglanti veren Switch normal bir swtich oldugundan kaynaklaniyor veya sizin fikriniz !....

SYSTEM MAKINE :

Core Duo 2.66 işlemci
    2 GB RAM

ETHERNET KARTLARI :

SMC 10/100/1000 2 Adet (Bunlarda 1000 Full Duplex yapilmis) acaba diyorum paylasim verdiginde dahada iyi olmasi icin baska ayari varmi . Jumbo falan vs.

KULLANICI : 2000 User (Bazı zamanlarda hepsi cok iyi calisiyor, bazende dedigim gibi bazilari girebiliyor, bazilari giremiyor)

DEDICATE Baglanti : 10 Mbps (Bu baglanti yaklasik 2300 kisiye yeterli )

Evet Arkadaslar . Ne gibi bir System cihazi kullanabilirim. Yani bir Server makinesi cozum olabilir mi ? Veya ne tur bir Network Karti kullanabilirim sonucta baglanti benim bilgisayardan paylasim olarak gitmesi gerekiyor Askeri kanunlara gore. Neler yapabilirim Acil olarak yardimlariniz lutfen ...

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

aslına bakarsanız problemin şu paragrafta nerden olduğunu kestirmek özellikle bunu okuyan arkadaşlar için pek kolay olmuyacak ama bizim neteworklerde bu gibi problemlerde öncelikli olarak interface leri sniff ederek tespiti başlatıyoruz network monitor yada benzeri bir programla bağlantının sıkıntılı olduğu anda interfaceleri dinlemek belki bi anlamda size yardımcı olabilir tabi bunun dışındada cisco switchi konfigure etmek performansını etkileyecektir ama anladığım kadarıyla asıl problem başka bir noktada...

+ Konuyu Cevapla