Server 2003 Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Server 2003 Kurulumu

öncelikle böoyle bir site oluşumunda ve devamlılığında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. benim şöyle bir isteğim olacak. öncelikle bende bilgisayar dünyasında kendime "network" ile yer bulmaya çalışıyorum. ve şöyle

sezar9 Guest

Standart Server 2003 Kurulumu

öncelikle böoyle bir site oluşumunda ve devamlılığında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.
    benim şöyle bir isteğim olacak.
    öncelikle bende bilgisayar dünyasında kendime "network" ile yer bulmaya çalışıyorum. ve şöyle bir uygulama yapmak istiyorum.
    biz 5 üniversite öğrencisi aynı evde kalıyoruz. evde 5 adet PC ve internet bağlantısı var.
    ben bu 5 PC den birini server, diğerlerini istemci olarak ayarlamak istiyorum. amaç, sadece böyle bir sistemin kurulumunu öğrenmek.
    böyle bir sistem kurulumu için ne yapmak gerekir.
    mesela, ben burda diğer 4 bilgisayarın, server in istediği ölçüde internet ortamına girmesini, gene serverin istediği ölçüde dosya paylaşımına izin verilmesini istiyorum. ve bunun gibi server-istemci işlevlerini görmek istiyorum.
    böyle bir uygulama için neler yapak gerekir.hangi işletim sistemi veya progmalara ihtiya. vardır. nasıl ayarlar yapmak gerekir.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

e-mky Guest

öncelikle makinalardan birine server işletim sistemi kurmalısın ardından . bilgisayarları bid dc etki alanına üye yapıp bunların hepsini b itr networkde toplamalısın.daha sonra hr bilgisayara AD bir user acıp birer kullanıcı adı şifre belirlemelisin.

ardından her kullanıcı için belirli ayarlamalar yapabilrsin. AD biraz karıştırırsan herşeyi kısa sürede öğrenebilirsin. takıldığın yerde soru sorabilrisin.

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

bı tane makınayı server 2003 kurup server yapmak zorundasın daha sonra actıve dırectory kurup calıstırmalısın yanı bı tane domaın ortamı yaratmalısın daha sonra clıentlarını actıve dırectoryde tanıtıp herbırını olusturmus oldugun domaın ıcıne katmalısın...daha sonra ıstedıgın kısıtlamaları yada ızınlerı cesıtlı yonlerden verebılırsın ornegın gpo lar yaparak clıentlarda kısıtlamalara gıdebılırsın...

Hidayet Kurtulmuş isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Gerekenler
    1- Windows 2003 Server
    2- Active Directory
    3- Isa Server (Internet Giriş-Çıkışlarını kontrol , Msn vb programları yasaklamak için kullanabılırsın)

Internet ıcın detaylı bırsey gerekmez dıyorsan 1-2'yı öğrenmen gerekıyor

emree35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

kısıtlamaları nsıl olucak??

istenmeyentuy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Firewall olarak ISA dışında linux tabanlı çözümleri de kullanabilirsin. Endian, Untangle, Pfsense bunları araştırabilirsin.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı emree35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısıtlamaları nsıl olucak??
    active direcotoy uzerinde policyler uygulayabilirsin.
    gp ler site domain ve uo lara uygulanır. sen her bir bilgisayarı ayrı bir vlan olarak dusunup farklı uo lara atabilirsin. o uo lara ise policyler uygulayabilirsin. tekli domain yapılarında genelde A-DL-P seklinde olustur grupları. ayrıca share ve ntfs permissionlarına kota gibi konularada bakabilirsin. w2003 serverda yaklasık 550 tane ayrı kısıtlama mumkun orada user ve computer olarak uygulayabilirsin. run - gpedit.msc policyleri gorebilirsin

kolay gelsin

+ Konuyu Cevapla