Switch, DNS, VMWare Eğitimi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
Switch, DNS, VMWare Eğitimi

Arkadaslar ben bi kurumda calısıyorum asıl mesleğim programcılık lakin network hakkında da bilgi edinmek istiyorum kurumumuzda cisco switchler falan mevcut ben nerden baslamalıyım eğitime.. Az cok bilgim var ama yeterli

k4r1zm4 is offline Junior Member

Default Switch, DNS, VMWare Eğitimi

Arkadaslar ben bi kurumda calısıyorum asıl mesleğim programcılık lakin network hakkında da bilgi edinmek istiyorum kurumumuzda cisco switchler falan mevcut ben nerden baslamalıyım eğitime.. Az cok bilgim var ama yeterli degil bildigim bast şeyler :

vmware kurup kullanmak..
    linux (ircd ve cs 1.6 işleri ile ugrasmıstım yeterli komut bilgim var.)
    windows server 2003 de tcp/ip yapılandırması..
    Dns olusturup domaine dnsleri atamak..

Bunlar bildiklerim nerden ne sekilde devam etmemi önerirsiniz..
    Last edited by k4r1zm4; 14.12.2009 at 17:06.

belugau is offline Member

cs 1.6=>counter strike?

dayt Guest

merhabalar,
    öncelikle hangi konu ile yardım beklemektesiniz?
    önce şirketinizdeki switchlerden bahsetmişsiniz sonsa WS2003 linux DNS VMware diye devam etmişsiniz.
    eğer tam olarak hangi konuda spesifik olarak belirtirseniz size yardımcı olabiliriz

Quote Originally Posted by belugau View Post
    cs 1.6=>counter strike?
    evet hocam counter strike..

Quote Originally Posted by dayt View Post
    merhabalar,
    öncelikle hangi konu ile yardım beklemektesiniz?
    önce şirketinizdeki switchlerden bahsetmişsiniz sonsa WS2003 linux DNS VMware diye devam etmişsiniz.
    eğer tam olarak hangi konuda spesifik olarak belirtirseniz size yardımcı olabiliriz
    Ben size sadece bildiklerimi söyledim bu asamadayım cisco ve diğer network bilgileri icin neler yapmalıyım nerlerden baslamalıyım.. Cisco yapılandırmaları nasıl yapılmakta , hangi dil mevcut vs..

Hypnotic is offline Co Administrator

ingilizcen iyi olmalı öncelikle ve bu işin cs, vmvare, windows 2003 tcp/ip yapılandırmasıyla pek bir ilgisi yoktur.
    osi katmanlarından ve network cihazlarının nerde nasıl kullanıldığı gibi konulardan başlayaiblirsin ve bol bol ccna dökümanları ve ağ teknolojileri hakkında temel seviyede kitap/dökümanlar okumakla en azından teknik bilgi kısmını halletmiş olursun.
    http://hipnotiknlp.com
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Quote Originally Posted by Oruç_Akpınar View Post
    ingilizcen iyi olmalı öncelikle ve bu işin cs, vmvare, windows 2003 tcp/ip yapılandırmasıyla pek bir ilgisi yoktur.
    osi katmanlarından ve network cihazlarının nerde nasıl kullanıldığı gibi konulardan başlayaiblirsin ve bol bol ccna dökümanları ve ağ teknolojileri hakkında temel seviyede kitap/dökümanlar okumakla en azından teknik bilgi kısmını halletmiş olursun.
    Cok tesekkür ederim hangi kitaplar ve dökümanları tavsiye edersiniz osi katmanları temel baslangıc olarak mı görmeliyim

+ Reply to Thread

Bookmarks