Yurtdışında Network yada Sistem Master programları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Yurtdışında Network yada Sistem Master programları

Merhabalar; Aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz dönem Elektronik mühendiliğinden mezun oldum. CCNP ve JNCIA sertifikalarına sahibim ve yurtdışındaki üniversitelerin makul fiyatlı olanlarında, sistem, network mühendisliği yada benzeri konular üzerinde master programı

nthere isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Yurtdışında Network yada Sistem Master programları

Merhabalar;

Aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz dönem Elektronik mühendiliğinden mezun oldum. CCNP ve JNCIA sertifikalarına sahibim ve yurtdışındaki üniversitelerin makul fiyatlı olanlarında, sistem, network mühendisliği yada benzeri konular üzerinde master programı olan üniversiteleri araştırıyorum.

Bu konuyla ilgilenmiş olanlarınız varsa yardımlarınızı rica ediyorum.
    Teşekkürler.

dayt Guest

ben açıkçası yüksek lisansı bu şekilde yapmayı faydasız görüyorum. bence farklı bi alanda yapılmalı. zaten CCNP varmış network üzerine yüksek yapacağına CCIE al daha değerli...

nthere isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Açıkçası kendimce sebeplerim var. Yüksek lisansta bilgi anlamında bir beklentim yok.
    Amacım yurtdısında okuma bahanesiyle gidip iş aramak ve orada kalıcı olarak hayatımı devam ettirmek. Dolayısıyla bu tip bölümleri okumak benim açımdan kolay olacaktır ve kendime daha çok zaman ayırabilirim. Hedef zaten, şüphesiz daha değerli olan CCIE.

mbaybarsk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Bir fikrim yok, fakat sen de araştırmalarını buraya da yazarsan iyi olur. Benim de seninkinine benzer düşüncelerim var, faydalanmış olurum.

vitamin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı nthere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası kendimce sebeplerim var. Yüksek lisansta bilgi anlamında bir beklentim yok.
    Amacım yurtdısında okuma bahanesiyle gidip iş aramak ve orada kalıcı olarak hayatımı devam ettirmek. Dolayısıyla bu tip bölümleri okumak benim açımdan kolay olacaktır ve kendime daha çok zaman ayırabilirim. Hedef zaten, şüphesiz daha değerli olan CCIE.
    bunun için o kadar para harcamana gerek yok bence göçmenlik başvurusu yaparsan zaten kabul edilebilirsin ama yinede diyosan amerikada maaşlı staj olayı var H1 vizesiyle gidiliyor 18aya kadar kalabiliyosun saati 7-20$arası çalışabiliyorsun yasal olarak ondan sonra orda kalman şirketinin sana sponsor olup oturum çıkartmasına kalıyor bu kadar eğitim almışken gidip o kadar para master a verme unutma bilişim dünyasında çok okunarak değil çok çalışılarak bu iş öğrenilir deneyim diplomadan daha değerlidir

dayt Guest

Alıntı nthere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman şöle bir tavsiyede bulunayım,
    daha ileride önünde seçenek olması açısından İngiltere'de 1 yıllık MBA programları var sana staj da ayarlıyorlar o 1 yıl boyunca, eğer teknikten sıkılırsan idari tarafa geçersin

tabi genede seçim senin
    bir de şöyle bir şey var bence okul falan katmadan hiç amacın networkçü olarak kalmaksa CCIE'i al e zaten o zaman yurtdışında rahat iş bulursun...

networkturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Bulgaristan sofia arastir hem yakin orda ikamet ediyorum pm ile bana ulasabilirsin!

tamams isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

bende hatayda network bölümü okuyorum ama sadece önlisans verdıgı ııcın bır kac konuda kararsızım seneye okul bıttıkten sonra dgs yemı gırıyım yada ccna serfıkası alıp kendımı bu konuda gelıstırıp yoluma devam edıyımı dıye dusunuyorm .sızce hangısı daha ıyı gelir...

mely isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ccna yi herzaman alabilirsin. lisans eğitimi alman bence daha mantıklı olanı

kolay gelsin

+ Konuyu Cevapla