Öğretmenlere Pardus Eğitimi - Haberler - Özgürlük için...

Öğretmenlere Pardus Eğitimi

Pardus'un geliştirme ve topluluk süreçlerinin yanı sıra göç ortaklarının yapmış olduğu çalışmalar da hız kazanıyor. Bu çalışmalardan birisi de resmi Pardus göç ortaklarından Kapadokya Yazılım'ın, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EğiTek) bünyesinde IBM tarafından kurulan Linux Yetkinlik Laboratuvarı'nda formatör öğretmenlere verdiği Pardus eğitimi.

Eğitim, 23 Şubat 2009 tarihinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı, Eğitim Teknolojileri Eğitim Koordinatörü ve Pardus Proje Yöneticisi Erkan TEKMAN'ın katılımıyla gerçekleşen resmi açılış ile başladı. Temel Pardus Kullanımı içerikli eğitim yaklaşık altı hafta sürecek. Bu süre içerisinde farklı şehirlerden gelen formatör öğretmenlere grup olarak Pardus eğitimi verilecek.
egitim
Eğitim süresince, Kapadokya Yazılım tarafından hazırlanan ve tüm Türkiye'deki resmi Pardus Kullanıcı Eğitmenleri Eğitimi'nde kullanılacak olan kitap kullanılıyor.

Eğitim kapsamında, diğer öğretmenlere ilgili eğitimleri veren formatör öğretmenlere Pardus kullanımı hakkında geniş ve ayrıntılı bilgiler veriliyor. Bu eğitimleri tamamlayan formatör öğretmenler, gelecek tarihlerde bölgelerindeki öğretmenlere Pardus hakkında eğitimler verecek. Öğretmenlerin Pardus işletim sistemini tanıması ve öğrenmesi amaçlanıyor.

Eğitim süresince verilen teknik bilgilerin uygulamalı olarak denenirken, soru cevap şeklinde oturumlarla kafalardaki soru işaretlerinin de giderilmesi sağlanıyor.