AMD İşlemcilerinde Linux Çalıştırma
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasındakiler gösteriliyor.
AMD İşlemcilerinde Linux Çalıştırma

AMD gelecek işlemcilerini Linux için optimize etme niyetinde görülüyor. Şuanki iş başvurularından birini, işlemci tasarımcılarına "gelecek işlemci nesillerini modern işletim sistemlerinin ihtiyaçlarına daha iyi destek verecek" yapıda işlemci tasarımları oluşturmada

oguzhanzor Guest

Standart AMD İşlemcilerinde Linux Çalıştırma

AMD gelecek işlemcilerini Linux için optimize etme niyetinde görülüyor. Şuanki iş başvurularından birini, işlemci tasarımcılarına "gelecek işlemci nesillerini modern işletim sistemlerinin ihtiyaçlarına daha iyi destek verecek" yapıda işlemci tasarımları oluşturmada yardım edecek Linux çekirdek programcılarından birine ayırmış durumda. Dresden’deki araştırma grubunun çalışmaları AMD’ye Linux’un güçlü taraflarını kazandırmada önemli bir basamak olabilir.

Bahsi geçen iş temelde Linux için Açık Kaynak Sendikasi tarafından aynı bilgisayar üzerinde çalışan birden fazla işletim sistemini izlemek amacıyla tasarlanan Xen yazılımının AMD işlemcilerine entegre edilmesini hedefliyor.

Kaynak:http://forum.linux-sevenler.org/
    Konu oguzhanzor tarafından (17.05.2009 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla