Network (Linux) Yazıcı Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Network (Linux) Yazıcı Kurulumu

1. Sistem ayarlarından Tasma tıklanacak, Çevre birimleri tıklanacak, Sağdaki menüden Yazıcılar çift tıklanacak. 2. Ekle sihirbazından Yazıcı/sınıf ekle ye tıklayın. 3. Çıkan pencereden ileriyi tıklayın. 4. SMB paylaşımlı Yazıcı(Windows) işaretleyin

 1. #1
  oguzhanzor Guest

  Standart Network (Linux) Yazıcı Kurulumu

  1. Sistem ayarlarından Tasma tıklanacak, Çevre birimleri tıklanacak, Sağdaki menüden Yazıcılar çift tıklanacak.
  2. Ekle sihirbazından Yazıcı/sınıf ekle ye tıklayın.  3. Çıkan pencereden ileriyi tıklayın.  4. SMB paylaşımlı Yazıcı(Windows) işaretleyin ve ileriyi tıklayın.  5. Çıkan pencereden Anonim(kullanıcı adı yok) işaretleyin ve ileriyi tıklayın.  6. Boş kutucuklar olan bir pencere açılacak, sonrasında tara'ya tıklayın ve taratın. Ev ağı ve çalışma gurubu görünecek.  7. Şimdi geri ye tıklayın ve bir önceki pencereye gelin. Misafir hesabı(giriş için "guest kullanılır)'ı seçin ve ileriyi tıklayın.  8. Çalışma gurubunun solundaki artı işaretine tıklayın. Diğer bilgisayarlar görünecektir.  9. Yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın solundaki artı işaretine tıklayın.  Çıkan yazıcının üzerine tıklayın, üstteki boş alanlar otomatik olarak dolacaktır. Sonra ileriyi tıklayın.


 2. #2
  oguzhanzor Guest

  Standart

  10. Çıkan pencerede üretici firma ve model bilgisi açılacktır. Firma ve modeli seçin ve ileriyi tıklayın.  11. Sürücü seçimi penceresi açılacak ve bir tanesi önerilen olacaktır. Önerilen seçilip ileri tıklanacak.  12. Çıkan pencerede Dene butonuna tıklanarak yazıcıya deneme sayfası yazdırılacak. Sorunsuz çalışırsa ileri tıklanıp bir kaç pencere sonra (Bu pencerelerde yazıcınız ile ilgili ayarlar soruluyor. Bunlar çözünürlük ayarları gibi basit ayarlardır.) kurulum sonlanacaktır.  Kolay gelsin.

+ Konuyu Cevapla

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok