OSPF, BGP, IP MPLS, Vpn - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree2Likes
OSPF, BGP, IP MPLS, Vpn

tecrübeli arkadaşların bilgi ve paylaşımları çok değerli.ilginiz için teşekkürler.Dediklerinizi uygulayacağım.

yakaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

tecrübeli arkadaşların bilgi ve paylaşımları çok değerli.ilginiz için teşekkürler.Dediklerinizi uygulayacağım.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı 5LoTh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla sanırım öyle hatırlıyorum da ben bu arkadaşla iş aramaya başlamıştım zamanında
    baktım bulamıyorum ccnp routing çalışmıştım, her hafta belli bi konu hakkında makaleler okuyordum cv mi genişletiyordum
    5 aydır bir yerde en düşük seviyeden başladım kablo falan çaktım
    mühendisim ben diye artistlik yapmadım sunucu kurdum, bilgisayar kasası açıp temizledim...

işi de mail ata ata şirketlerin [email protected] mailine buldum bir tane aile firmasında
    ben denizliden kalkıp istanbul da iş buluyorsam istanbul da olup da iş bulamayan birinde gerekli olan hırs bence yoktur.
    tebrikler yolunuz açık olsun
    Önce OKU sonra SOR.

sickness isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

CCNA sertifikasinin hicbir onemi yok. Zaten onu 2010 sonunda kazandigimda da boyle dusunuyordum. Biliyordum bir anlami olmadigini. Sadece, bazi sirketler eleme icin kullaniyordu.Gorusme sayisini artirdigi dogru ama hep ISP firmalari olunca... onlar da bir ton sey istiyor.

O gunden sonra epey bir bunalima girdim. Acaba CCNP mi yoksa ona adapte olabilmek icin CCNA Sec falan mi diye? Bu benim en az 4-5 ayimi aldi. Tabii aklima gelen her pozisyona basvuruyor, Cisco haricinde is kapilari da yokluyordum. Bir turlu olmadi. Isi 2.defa bir turlu yakalayamadim. TSystems, Borusan Telekom, Isnet, Otokar, Armada ve bunun gibi bircok sirketle gorusme yaptim. ATU adinda bir yer vardi onda 2.gorusmede elendim. Bir de oylesine cagiran insan kaynaklari firmalari vardi onlara gittim surecte.
    Ancak her biri beni daha da demotive etti. Bir sure sonra da koptum her seyden. İs basvurularim suruyordu ama artik umudum kalmamisti. Goruyorum ki bundan
    sonra da oyle olacak.

hirs meselesine gelince : Ben il disi da cok aradim. Fakat maddi imkansizligin yani sira sanssizlgim onlarda da surdu. Mesela Ozdilek teknik sorumlusu beni olumlu buldu ama isveren, deneyimli istedigi icin o isi de alamadim.

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı sickness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CCNA sertifikasinin hicbir onemi yok. Zaten onu 2010 sonunda kazandigimda da boyle dusunuyordum. Biliyordum bir anlami olmadigini. Sadece, bazi sirketler eleme icin kullaniyordu.Gorusme sayisini artirdigi dogru ama hep ISP firmalari olunca... onlar da bir ton sey istiyor.

O gunden sonra epey bir bunalima girdim. Acaba CCNP mi yoksa ona adapte olabilmek icin CCNA Sec falan mi diye? Bu benim en az 4-5 ayimi aldi. Tabii aklima gelen her pozisyona basvuruyor, Cisco haricinde is kapilari da yokluyordum. Bir turlu olmadi. Isi 2.defa bir turlu yakalayamadim. TSystems, Borusan Telekom, Isnet, Otokar, Armada ve bunun gibi bircok sirketle gorusme yaptim. ATU adinda bir yer vardi onda 2.gorusmede elendim. Bir de oylesine cagiran insan kaynaklari firmalari vardi onlara gittim surecte.
    Ancak her biri beni daha da demotive etti. Bir sure sonra da koptum her seyden. İs basvurularim suruyordu ama artik umudum kalmamisti. Goruyorum ki bundan
    sonra da oyle olacak.

hirs meselesine gelince : Ben il disi da cok aradim. Fakat maddi imkansizligin yani sira sanssizlgim onlarda da surdu. Mesela Ozdilek teknik sorumlusu beni olumlu buldu ama isveren, deneyimli istedigi icin o isi de alamadim.
    kardeşim dediğimi yaptın mı benim dediğim şekilde aradın mı ?

TSystems, Borusan Telekom, Isnet, Otokar, Armada firmaları sayıyorsun bu dediklerinle bende görüştüm üstüne
    alcatel , turknet , teknotel , gridtelekom , bilge adam cart curt ?

büyük firmalara deneyimsiz giremezsin dediğim yolu izlersen olur

bak sadece google "istanbul network çözümleri" yazdım arattım

asistek
    deta bilgisayar
    ekin technology
    yerinde teknoloji
    sinerjik group
    neocom
    vitel
    pro-line
    protalya

bu firmaların kariyer sitelerinde bulamazsın ilanlarını, mail atıp soracaksın, çalışmak isteiğini söyleyeceksin o kadar.
    at infolarına mail neden illa büyük firma istiyorsun ki deneyimsiz olduğunu kabul et ve gir kablo çakaraktan yüksel
    1 yıl sonra çok rahat iş bulursun

ben şu an böyle yapıyorum 6. ayımdayım.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

İş bulamadım diye bir durum var .Ancak bunu bahane edip sitemlere, hayata küsmeye ne hacet ?

Boş zamanın varsa sana tavsiyem Vmware işine yönelmen. Bu sıralar en çok ihtiyaç duyulan ihtisas bu. Artık herkes hem yedeklilik açışından hemde klima UPS vb maliyetleri düşürmesi sebebi ile sanallaştırmaya yöneliyor.

Baktın network alanında dikiş tutmadı , sende başka bir alanda kendini yetiştirebilirsin.

Deneyim yukarıda yazdığım gibi ihtiyacın çok olduğu yeni teknolojilerde çok fazla aranmaz diye düşünüyorum.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

Alıntı lDuncl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş bulamadım diye bir durum var .Ancak bunu bahane edip sitemlere, hayata küsmeye ne hacet ?

Boş zamanın varsa sana tavsiyem Vmware işine yönelmen. Bu sıralar en çok ihtiyaç duyulan ihtisas bu. Artık herkes yedeklilik açışından klima UPS vb maliyetleri düşürmesi sebebi ile sanallaştırmaya yöneliyor.

Baktın network alanında dikiş tutmadı , sende başka bir alanda kendini yetiştirebilirsin.

Deneyim yukarıda yazdığım gibi ihtiyacın çok olduğu yeni teknolojilerde çok fazla aranmaz diye düşünüyorum.
    kesinlikle katılıyorum, bana network de kariyer yapmak isteyen bütün arkadaşlarımı sanallaştırmaya yöneltiyorum, küçükten büyüğe her şirket cloud yapısı bulunduruyor bünyesinde
    zaten kariyer sitelerine girip bakıldığında ciddi sayıda sanallaştırma sektörü olarak ilan artışı mevcut

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Artık kurumlar fujitsu/sun/solaris işbirliği ile üretilen V serisi sunuculara vb sanal çözümlere yönelmiş durumda . Adamlar kurulumlara yetişemiyorlar . Ve bu ürünü alan kurumlar kısa bir süre içinde sanallaştırma konusunda bilgili eleman aramaya başlıyor. Dikkat ettiysen tecrübeli demiyorum bilgili diyorum. Çünki henüz çok tecrübeli denecek kadar bu hususta görmüş geçirmiş çalışan bulamazsın. Sayısı çok az.

Ve bu tip işlerde her zaman seni açıkta bırakmayacak bir B planın olmalı.

Ben devlet kurumunda çalışıyorum ve boş zaman buldukça kendime B-C planı oluşturmaya çalışıyorum.

Bence artık bu sitemleri bırakıp kendine bir hedef edinmeli ve çalışmaya başlamalısın sickness.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

sickness isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim ancak ben sevmeyecegim isi yapamam. Birkac farkli pozisyon denedigim oldu ama gerisini getiremedim.Cisco'nun da cani cehenneme bu arada.
    Benim icin her sey bitti.

Sitem konusuna gelince : ben yillardir emek veren birisiyim, caliskanligimla ovunurdum. basariliydim da ama bu isverenler benim her seyimi aldilar. Ne gurur kaldi ne caliskanlik. Edecek tek kelimem yok. Herhangi bir firmaya gittiginde senden incigini cincigini istiyor. alacagi adam sayisi da limitli. Zaten maas konusuna hic deginmiyorum. Boyle bir
    ulke ne kalkinir ne gelisir. Zaten her konuda geriye gittigi acikken ozel sektorun de boyle yapmasi benim her seyimi yok etti. KPSS desen? onu da denedim. tam skandal
    senesinde. cok sansliyim ya her sey ust uste geliyor. Gerci o seneden sonra hep skandal oldu. ne emek kaldi ne alin teri...

Velhasil, yillarca bir seyler olmaya calismis, zamaninda yazilimdan hoslanmadigi icin network'e baslamis biri olarak artik hicbir umudum kalmadi. Fakat sunu biliyorum ki
    suclu kesinlikle ben degilim. pesinden kosmadigim firma kalmadi, il disi vs. de takmadim kafaya olur dedim ama adamlar voice de bilecen, su kadar deneyimin olacak,storage bilecen, CCNP olacan............................................ ..............

Baska bir arzunuz? curuyen biziz nasil olsa? Bir adam Routing switching'i o kapasiteyle ancak cozebilmisken sen ondan yukarida yazdiklarimi istersen nasil olacak bu is? OYSA ISTIHDAM EDILECEK ADAM VE POZISYON COK OLSA VE HER POZISYONUN DENEYIME GORE DALLARI olsa (junior,senior, padawan, jedi vs). PIYASA NE ISSIZ KAYNARDI
    NE DE BOYLESINE SACMA IGRENC BIR SISTEMDEN SIKAYET EDILIRDI!

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kimse sana sevmediğin işi yap demiyor ancak insanın hayatta seveceği tek iş yoktur , bende daha önceleri farklı sektörlerde şansımı denedim ama olmadığını görünce vazgeçtim ancak şuanki işimide seviyorum

Bende işveren olsam 10liraya tecrübesiz alcağıma 20liraya birazcık tecrübeli adam alırım zira bakım anlaşmasıydı vs idi ciddi bir iş bu , emin ol şuanki bildiklerinle bile tek başına sahada patlarsın , zira kısa süreli bir yerde çalıştığını biliyorum ve bu çok büyük bir şanstı , neden ayrıldığını bilmiyorum ancak bunu kullanamamış olman kötü bir durum , açık olmayı severim umarım seni kırmam ancak bi kaç yıldır takip ediyorum seni forumdan biraz ışık uyandırsan yardımcı olmaya çalışırdım iş konusunda ...

Benim tavsiyem hayatı biraz akışına bırak o seni yönlendiriyor , olmuyorsa zorlama , hayat boyu inat ettim diyorsanda adını saydığın kurumsal yerleri kafandan at , düşük maaşla entegratörlere girmeye çalış
    Mr.google knows everything , ask to him...

garip...

lcw colins falan da var dene bence

+ Konuyu Cevapla