Ne perhiz.. Ne lahana turşusu..
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree6Likes
  • 1 Post By GhoSt
  • 3 Post By ANKA
  • 2 Post By trunkmode
Ne perhiz.. Ne lahana turşusu..

Yaklaşık 5 aydır iş arıyorum.. Daha önceden Ankara'da bir holding bünyesinda sistem destek uzmanı olarak çalışıyordum, ama hem maaş sıkıntısı hem de son kullanıcıyla uğraşmanın sonsuz sıkıntısından kurtulmak adına işimden

tataroktay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Ne perhiz.. Ne lahana turşusu..

Yaklaşık 5 aydır iş arıyorum.. Daha önceden Ankara'da bir holding bünyesinda sistem destek uzmanı olarak çalışıyordum, ama hem maaş sıkıntısı hem de son kullanıcıyla uğraşmanın sonsuz sıkıntısından kurtulmak adına işimden ayrıldım.. Hergün meşhur kariyer sitelerinde geleceğimi kurmama yardımcı olacak bir iş bakıyorum.. Hepimizin bildiği gibi işverenlerin isteği "tek adamla" şirketi kurtarmak.. Ellerinde olsa tek kişiye hem şirketi yönettirecekler, hem networkü yapılandıracaklar hem de çay servisi yaptıracaklar.. Az önce yine buna benzer bir ilan gördüm ve artık dayanamayıp paylaşmak istedim..

Eğer firma ismi vermem sakıncalıysa, yöneticiler lütfen ismi silsinler..

Firma : FAF VANA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Görev : Grafik Tasarım Elemanı

Genel Nitelikler :

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
    35 yaşın altında,
    Benzer bir görevde en az 3 yıllık tecrübe sahibi,
    Grafik/Tasarım programlarını ileri seviyede kullanabilen,
    Temel bilgi işlem konularında yetkin,
    Bilgi teknolojilerine yönelik güncel gelişmeleri takip edebilecek,
    İletişim becerileri gelişmiş,
    Genç, dinamik, çok yönlü

İş Tanımı :

Reklam, broşür ve katalog görsellerinin tasarlanması, hazırlanması
    Katalog hazırlanması ve güncellenmesi
    Tanıtım CD'si hazırlanması ve güncellenmesi
    Internet sitesi güncellenmesi
    Matbaa, baskı siparişlerinin yönetimi, takibi
    Network kurulumu, işletmesi ve bakımı
    Periyodik back-up alınması
    IP telefon servis ve destek verilmesi
    Fortigate kurulumu, yönetimi

İlk üç adım, görev kısmında belirtilen işle ilgili.. 4. ve 5. adım biraz zorlarsanız olacak gibi.. Ama son 4 adım beni çileden çıkardı resmen.. Network bakımı nereeee reklem broşürü hazırlamak nereeee, daha da ilginci Fortigate kurulumu nereeeee...

Belki ben yanılıyorumdur.. Belki de bu kişiye 5000-6000 tl gibi bir ücret verip bu işleri yaptıracaklardır

Sevgili işverenler, mümkünse biraz okuyun.. Bu ilana benzer yüzlerce ilan bulmak mümkün.. Okuyun ki bu istediklerinizin her birinin ayrı bir uzmanlık gerektirdiğini, bu işlerin hepsine koşmaya çalışan bir personelin, size hiçbir verim sağlayamayacağını GÖRÜN ve ANLAYIN!!

Aslında daha yazacak çok şeyim var da, ban yiyip siteden uzaklaşmak istemiyorum

Saygılar..

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

hep öyle ki ben 4 yılda mühendis olarak öğrenemicem 15 yılda öğrenicem şeyleri istiyorlar hep öyledir işverenler sallamazlar , anlamazlar zaten iş arayanın halinden özellikle kariyer.net gibi fantastik ilanların bulunduğu sitelere hiç bakmayacaksın... secretcv ve yenibiris bi nebze...

bence kariyer siteleriyle uğraşma...

bak formülü söyleyeyim ben google a "network mühendisi açık pozisyon" "ccna açık pozisyon" "network lan wan çözümleri" falan gibi arattım gelen şirketlere baktım iyilerini seçtim aralarından hepsinin şirket mailine , direk özgeçmişle mail attım 30 tanesinden 4 tanesi döndü , şimdi oldu hatta biri ben beğenmiyorum diğerini bekliyorum hatta bir tane daha var olabilecek...

ha sen ne yaparsın "sistem uzmanı açık pozisyon" "sistem çözümleri" gibi aratırsın... aklına yatan referansları güzel olan şirketlere mail atarsın... isteyenin bir yüzü...

Dejavu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

tam bana göre bir iş... Çay'da demlerim, servis yaparım, boşları toplarım, bulaşıklarıda yıkarım yani... Sanki facebook youtube'de çalışıcaz... adamlara bak
    CCNP
    Next CCIE

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı Dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam bana göre bir iş... Çay'da demlerim, servis yaparım, boşları toplarım, bulaşıklarıda yıkarım yani... Sanki facebook youtube'de çalışıcaz... adamlara bak
    Daha önce deseydin hemen aldırırdık seni köle arayışımız vardı arkadaşlar hiçbir yerde profesyonelliği bulamayabilirsiniz , çok büyük projelerde bile işlerin nasıl yürüdüğünü gördüğünüz zaman zaten yadırgamamaya başlıyorsunuz , ancak tabi böyle ilanlar fantazi , isteyenin bir yüzü kara...
    Dejavu likes this.
    Mr.google knows everything , ask to him...

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ya ben hep diyorum çok bozuldu bu sektör eski tadı-tuzu kalmadı )
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

tataroktay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı 5LoTh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep öyle ki ben 4 yılda mühendis olarak öğrenemicem 15 yılda öğrenicem şeyleri istiyorlar hep öyledir işverenler sallamazlar , anlamazlar zaten iş arayanın halinden özellikle kariyer.net gibi fantastik ilanların bulunduğu sitelere hiç bakmayacaksın... secretcv ve yenibiris bi nebze...

bence kariyer siteleriyle uğraşma...

bak formülü söyleyeyim ben google a "network mühendisi açık pozisyon" "ccna açık pozisyon" "network lan wan çözümleri" falan gibi arattım gelen şirketlere baktım iyilerini seçtim aralarından hepsinin şirket mailine , direk özgeçmişle mail attım 30 tanesinden 4 tanesi döndü , şimdi oldu hatta biri ben beğenmiyorum diğerini bekliyorum hatta bir tane daha var olabilecek...

ha sen ne yaparsın "sistem uzmanı açık pozisyon" "sistem çözümleri" gibi aratırsın... aklına yatan referansları güzel olan şirketlere mail atarsın... isteyenin bir yüzü...
    Emin ol söylediğin formülü ben ve benim gibi pek çok kişi biliyor ve uyguluyor.. Eğer istanbul gibi bir keşmekeşte iş arıyorsan bu yöntem işe yarıyor.. Ama diğer şehirler için durum pekte öyle pembe değil ne yazık ki.. Bende istanbul dışındaki şehirlere baktığım için bu yöntem fos çıkıyor.. Ayrıca şu da bir gerçek, artık iş verenlerin şu basit olayı yapması gerekiyor "telefonda ön mülakat".. Bu çokta zor olmayan birşey.. Ben izmir'de oturuyorum.. Dolayısıyla başvurduğum her ilan için verdiğim yol parasını hesaplarsak, ya da neyse hesaplayıp sinirimi bozmayayım

Google'dan iş arama yöntemiyle geçenlerde istanbul'da bir banka'ya başvurayım dedim.. Ertesi gün aradılar ve görüşmeye çağırdılar.. Bende telefonda ön görüşmenin yapılıp yapılamayacağını sordum.. Derdim sadece ne cevap vereceklerini duymaktı.. Çünkü zaten istanbul'da, en azından sabrımın sonuna gelene kadar, çalışmayı düşünmüyorum.. Tahmin edeceğiniz gibi verdikleri cevap "Ben bir müdürümüze sorayım." oldu ve geri aranmadım Açıkçası aranmayı da beklemiyorum..

İş arayan insanlar olarak ailelerimize yeterince yüküz.. Birde her hafta yol parası istemekten ben artık yoruldum ve usandım.. Binbir zorlukla ve umutla görüşmeye gidiyoruz, komik rakamlarla karşılaşıp "arkamıza" baka baka dönüyoruz.. Sonuç?

Daha geçen hafta izmir'de bir firmayla görüştüm.. Bıdı bıdı telekom diyelim adına Adamlar kordona sıfır ofis yapmışlar, ilana döşemişler onu istiyoruz bunu istiyoruz diye.. Ayrıca MÜHENDİS arıyorlar.. Görüşme güzel başladı ve en civcivli kısma geldik..

Adam : Şimdi oktay bey, ilk üç ay asgari ücret veriyoruz.. Deneme süresi baabında..
    Ben : Hmmmmm..
    Adam : Ayrıca maaş olarak 1200-1300 lira..
    Ben : Hmmmmm..
    Adam : Zaten bu işin hakkı en fazla 1500 lira.. (O da sizin güzel hatrınıza der gibi )
    Ben : Teşekkürler.. Size kolay gelsin..

Bu görüşme için şehir dışına gitseydim ne olacaktı.. Yol parası boşa gidecekti.. Halbuki telefondaki ön görüşmeyle en azından bu civcivli konu görüşülür ve ne iş arayan boşa gitmiş olur ne de işveren zaman kaybeder..

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

1200-1300 şu an verilen maaşlar zaten gerçi deneyimlisin şimdi fazla para istemek hakkın ben sistem mühendisi olarak başlıcam işe 1400 yani onu da google arama yöntemi sayesinde buldum bir yerden başlamak gerek diye...

ama hakkın var ben de denizlideyim 5 defa istanbul a 2 defa ankara ya 1 defada izmire geldim yol parası yol parası bir yere kadar dayan dayan kredi kartı uçtu gitti....

dediğin gibi telefonda ön görüşme yok daha bugün aradılar perşembe 1 buçukta Xxxx le görüşmeniz var... la bi sor müsait misin? iş arıyon mu? gelebilcen mi ? direk gel dedi anlamıyorlar o oturdukları koltuğa nasıl oturdular bilmiyorum , hiç çile çekmeden sanırım.o yüzden bence sen izmir de takıl :d orada da var baya firma boşver istanbul mistanbul izmir cennet

ANKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selam arkadaşlar,

yaklaşık bu sektörde 20-22 yıldır çalışmaktayım,geçmişten bu günümüze göre değerlendirmek gerekirse;
    sektörün sizlerin tabiri ile tadı tuzu kalmayışının bana göre nedeni işin yeterince teknik,pratik ve teorisini almadan (Elektrik,Elektronik,Bilgisayar,Haberleşme müh.tenzih ediyorum)belirli ama bölüm itibari ile sektöre hitap edecek alakasız bölüm mezunu olup (jeoloji,kimya,Maliye,gerisini sizler bilin diye eklemiyorum)sağda solda açılan kurslar ile alınan sertifikasyonları ile bu piyasada çalışmak istemeleri ve işvereninde (özellikle ihalelerde istenilen sertifikasyon adayda var ise) bu hevesli arkadaşları üç kuruş para ile çalıştırmak istemeleri sektörün tatsızlığını belirgenleştiren nedenlerden yüzdelik payı en çok alan kesimdir diye düşünüyorum.

ha şu denilebilir ben mezun olduğum bölüm sonrasında iş alanı bulamamaktayım haklıdırlarmı?işin sosyal tarafından bakıldığında haklıdır ama bu diğer taraftan işin gerçek uzmanlarının iş sahasını işgal ettiğinde haklılığı kalmamaktadır.bu bir Türkiye gerçeği tıpkı Eğitim amaçlı kurulan Fakülte mezunu öğretmenlerin yerine her hangi bir pedogoji eğitimi ve (alınan kısa enformasyon eğitimleri herkes biliyorki çok yetersizdir.) alt yapısı olmayan her Üniversite mezununu öğretmen yapmak gibi böyle bir çözümlerimiz var ve hala devam ediyor.

sonuçlara bakıldığında eğitim durumumuz ortada.ne yapılabilir derseniz;
    iş sahalarını arttıralım vs ..klasik cevaplar yerine önerim şöyle olacaktır;
    eğer herhangi bir hedefiniz yok ise girin KPSS sınavlarına Devlet memuru,polis olun (o kadar kolaydı sesleri geliyor..zaten sizler bunun için okumadınız)
    sizi sektörde artı yapacak okumuş olduğunuz bölümünüze yönelik bilgilerinizi,gözlemlerinizi,önerilerinizi geliştirebileceğiniz platformlar oluşturun (ekip olun ortak iş çıkartmaya çalışın,bununla ilgili Devlet ve kosgeb destekli projeler,krediler var)

geleceğin en büyük sorunu Enerji buna yoğunlaşın ne yapılabilir derseniz bende neler yapılmaz ki derim.

artık internet bir yaşam biçimi oldu ,bağlandık..ihtiyaçlar ne..mutlaka yapılması gereken bir şeyler hala olacaktır.

mulaka bir yerlere girip bir yerden başlayıp çalışmayı düşünüyor iseniz işverenin size önermiş olduğu ücreti küçümsemeyin başlayın,gerekirse çay'da verin (ben yeri geldiği zaman veriyorum) kendinizi geliştirmeniz açısından hizmetin değeri olmaz.

ve hiç bir zaman işinizi ve işi küçümsemeyin..
    Teşekkür ederim.
    sickness, yakaza and Nexus like this.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

elektrik elektronik mezunu networker olabiliyorda neden jeoloji-fizik v.s. olamıyor ben buna katılmıyorum. öyle bir şartmı var kimin kaba tabir olacak belki ama kafası çalışıyorsa o yapabilir önemli olan bu işi gerçekten sevmesi ve yeterli belge ve tecrübeye sahip olması . ben lise mezunuyum geçen sene bilg. programcılığını kazandım okumadım,ve tanıdığım birçok bilgisayar mühendisi var maalesef kendini yetiştirememiş ama diploma sahibi bumudur böylemi olması iyi,yoksa sektörde bilgi birikimi ve tecrübesi olan insanlar olmasımı daha kaliteli. yorum yinede sizlerin
    yakaza and Nexus like this.

sickness isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı tataroktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 5 aydır iş arıyorum.. Daha önceden Ankara'da bir holding bünyesinda sistem destek uzmanı olarak çalışıyordum, ama hem maaş sıkıntısı hem de son kullanıcıyla uğraşmanın sonsuz sıkıntısından kurtulmak adına işimden ayrıldım.. Hergün meşhur kariyer sitelerinde geleceğimi kurmama yardımcı olacak bir iş bakıyorum.. Hepimizin bildiği gibi işverenlerin isteği "tek adamla" şirketi kurtarmak.. Ellerinde olsa tek kişiye hem şirketi yönettirecekler, hem networkü yapılandıracaklar hem de çay servisi yaptıracaklar.. Az önce yine buna benzer bir ilan gördüm ve artık dayanamayıp paylaşmak istedim..

Eğer firma ismi vermem sakıncalıysa, yöneticiler lütfen ismi silsinler..

Firma : FAF VANA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Görev : Grafik Tasarım Elemanı

Genel Nitelikler :

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
    35 yaşın altında,
    Benzer bir görevde en az 3 yıllık tecrübe sahibi,
    Grafik/Tasarım programlarını ileri seviyede kullanabilen,
    Temel bilgi işlem konularında yetkin,
    Bilgi teknolojilerine yönelik güncel gelişmeleri takip edebilecek,
    İletişim becerileri gelişmiş,
    Genç, dinamik, çok yönlü

İş Tanımı :

Reklam, broşür ve katalog görsellerinin tasarlanması, hazırlanması
    Katalog hazırlanması ve güncellenmesi
    Tanıtım CD'si hazırlanması ve güncellenmesi
    Internet sitesi güncellenmesi
    Matbaa, baskı siparişlerinin yönetimi, takibi
    Network kurulumu, işletmesi ve bakımı
    Periyodik back-up alınması
    IP telefon servis ve destek verilmesi
    Fortigate kurulumu, yönetimi

İlk üç adım, görev kısmında belirtilen işle ilgili.. 4. ve 5. adım biraz zorlarsanız olacak gibi.. Ama son 4 adım beni çileden çıkardı resmen.. Network bakımı nereeee reklem broşürü hazırlamak nereeee, daha da ilginci Fortigate kurulumu nereeeee...

Belki ben yanılıyorumdur.. Belki de bu kişiye 5000-6000 tl gibi bir ücret verip bu işleri yaptıracaklardır

Sevgili işverenler, mümkünse biraz okuyun.. Bu ilana benzer yüzlerce ilan bulmak mümkün.. Okuyun ki bu istediklerinizin her birinin ayrı bir uzmanlık gerektirdiğini, bu işlerin hepsine koşmaya çalışan bir personelin, size hiçbir verim sağlayamayacağını GÖRÜN ve ANLAYIN!!

Aslında daha yazacak çok şeyim var da, ban yiyip siteden uzaklaşmak istemiyorum

Saygılar..

Herkes kole ariyor resmen. Ben de Cisco'yu birakacagim birakamiyorum. Faydasi yok bana artik. Tum sevkim gitti. Baska alanlarda, basit isler olsa bile basvuruyorum. Oralardan hic ses cikmiyor. Teknosa ve Darty'ye basvurmustum mesela. Beni ilk 'toplu' gorusmeye cagirdilar. Gerisi gelmedi. Goruyoruz kimlerin satis danismanligi yaptigini

Ne varsa sayacagim artik. ulkenin civisi cikti. Ozel sektor bir tiran, malum diger tiranlar da doymak bilmiyor.

+ Konuyu Cevapla