CCNP yada MCITP Hazirlanma
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
CCNP yada MCITP Hazirlanma

IT sektorunde calisan arkadaslara soruyorum, Hem calisip hemde bir sertifikasyon programina calismak gercekten cok mu zor? Bunu becerebilen arkadaslar biliyorum tabi calistigi sektorde tecrube kazanip sinava hazirlanmis olunuyor fakat ogrenilmesi

gandalf_3466 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart CCNP yada MCITP Hazirlanma

IT sektorunde calisan arkadaslara soruyorum,

Hem calisip hemde bir sertifikasyon programina calismak gercekten cok mu zor? Bunu becerebilen arkadaslar biliyorum tabi calistigi sektorde tecrube kazanip sinava hazirlanmis olunuyor fakat

ogrenilmesi gereken teorik bilgiler icin zaman bulabiliyormusunuz? Ya da nasil ustesinden geliyorsunuz?

Yaptigim is CCNA seviyesinde ama ben calisirken CCNP yide hazirlanip aradan cikarmak istiyorum. Tavsiyeleriniz?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Burada hepimiz belli bir zeka seviyesine sahibiz ingilizcende iyise kendin calisip halledebilirsin fakat bunun icin zamana ve disiplinli bir calismaya ihtiyacin var. Insanin enerjisi sinirlidir yani gaza gelirsin birseyi yapmak istersin bu surecte onune farkli sikintilar cikar ve yaparsin ya da yapamazsin daha sonra durursun beklersin, kisacasi hedefe giden yolda surekli insani motive eden seyler olmasi gerekiyor. Oncelikle motivasyon, sonrasinda zaman kazanmak acisindan kursa gitmeni tavsiye ederim.

Ayrica ben herseyimi calisirken aldim ve yaptim. Yani dedigim gibi kendini surekli motive etmen gerekiyor.
    www.cliguru.com

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ben çalışırken aynı zamanda ccnp ve açık öğretim sınavlarına girmiştim , heves merak istek vs bunlar önemli...
    dediğiniz gibi hem sahada pratik edip hemde teorik konulara çalışmak çok faydalı olur
    Mr.google knows everything , ask to him...

Alıntı Soul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Burada hepimiz belli bir zeka seviyesine sahibiz ingilizcende iyise kendin calisip halledebilirsin fakat bunun icin zamana ve disiplinli bir calismaya ihtiyacin var. Insanin enerjisi sinirlidir yani gaza gelirsin birseyi yapmak istersin bu surecte onune farkli sikintilar cikar ve yaparsin ya da yapamazsin daha sonra durursun beklersin, kisacasi hedefe giden yolda surekli insani motive eden seyler olmasi gerekiyor. Oncelikle motivasyon, sonrasinda zaman kazanmak acisindan kursa gitmeni tavsiye ederim.

Ayrica ben herseyimi calisirken aldim ve yaptim. Yani dedigim gibi kendini surekli motive etmen gerekiyor.
    Aslinda dediginiz gibi bir yerden basladim CCNP ye fakat olmadi devamini getirmedim. Dediginiz gibi motivasyonda cok onemli.

Benim asil sorunum vakit bulamamak. Sahada hakkaten az cok CCNP konusu cikiyor onunen fakat nice insanlar taniyorum 10 yillik network is tecrubesine ragmen SWITCH sinavini gecemiyor. Pratigine guvenip theori calismayi istemiyor sonunda husran.

Galiba dediginiz gibi bir kurs olayina bakmak lazim. Yoksa is disinda vakit ayirip ogrenmek cok zor.

Merhaba

Bende oyle dusunuyorum. Yani kurslarin hazir bilgi kaynagi olmasindan ziyade motivasyonu surekli saglamasi daha onemli.
    www.cliguru.com

Root90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba bende ccna var fakat dediğin gibi piyasa özellikle telekominasyon tarafında isen genellikle ccnp konuları daha çok çıkıyor karsına kursa gitmeyi bende düşünüyorum ccnp çok birşey kazandırırmı bana önce ehliyetmi almalıyım yoksa ccnp mi daha önemli sizce teşekkürler

syslog2 Guest

Olaya sadece sınav gecmek olarak bakmamak lazım, switch sınavını gecen biri 10 senelik bir networkcü kadar troubleshooting tecrübesi olmayabilir.
    Sınav tamamen apayrı bir olay,

Alıntı syslog2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya sadece sınav gecmek olarak bakmamak lazım, switch sınavını gecen biri 10 senelik bir networkcü kadar troubleshooting tecrübesi olmayabilir.
    Sınav tamamen apayrı bir olay,
    Merhaba

Tecrube tabiki cok onemli ancak insanin bir hedefi olmasi gerekiyor, sertifikasyon tam bu noktada devreye giriyor. Sonucta bir hedef olmasi demek motivasyonu tektikleyen birseyler var anlamina geliyor. Sunuda belirtmeden gecemeyecegim sertifikasi olup cok birsey bilmeyen ya da tam tersi 10 yillik olup pek birsey bilmeyen insanlara rastlamak zor degil
    www.cliguru.com

mek38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Bende yeterli azim motivasyon var, fakat bu network işine sıfırdan gireceğim tek problemim pratik bu konuyu nasıl halledebilirim bir kursa 3000-5000TL arası birşey vermek mantıklı gelmiyor kursun verdiği pratikliği evde nasıl kazanabilirim gerek yazılımsal programlarla gerek Cisco'nun cihazlarını alarak(kablo vs..)?

Sıfırdan meraklı hevesli birisine ne önerirsiniz, başarıya ulaşması için bu yolun en sonuna kadar gitmek istiyorum?

Bence sifirdan baslayan biri icin cisco cihazlarini almaya pek gerek yok. Zaten yeni baslayanlarin pratik yerine, teoriye yonelmeleri isteniyor. Konuyu once kavramak sonra pratige dokmek lazim.

Yeni baslayanlar icin pratik yapma imkani verek simulasyon programlari var Packet Tracer, Gns3 gibi siz yeterki once bir routing protokolun nasil calistigini kavrayin.

+ Konuyu Cevapla