Network Eğitimi mi Sistem Eğitimi mi Almalıyım
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Network Eğitimi mi Sistem Eğitimi mi Almalıyım

Merhabalar, CCNA eğitimi aldım ama sertifika sınavı duruyor. şu aşamada ya CCNP eğitimine başlayıp networke yönelicem ya da sistem müh. dair birşeyler ile uğraşacağım. Günümüz piyasasına bakacak olursak hangi alanda

yurik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Network Eğitimi mi Sistem Eğitimi mi Almalıyım

Merhabalar,

CCNA eğitimi aldım ama sertifika sınavı duruyor. şu aşamada ya CCNP eğitimine başlayıp networke yönelicem ya da sistem müh. dair birşeyler ile uğraşacağım. Günümüz piyasasına bakacak olursak hangi alanda uzmanlaşmamı tavsiye edersiniz, nedenleriyle birlikte belirtirseniz çok sevinirim. Çünkü önümdeki 3-4 ay içinde iyi kötü bir işe gireceğimi düşünüyorum. Tabi ilk başlanılan iş yeride gelecek açısından çok önemli. ilk başlarda deneyimsiz olduğum için fazla maaş beklentim yok fakat ileride iş değişikliği yapmak istediğimde.başladığım işte edineceğim tecrübenin dışındai bir alanda işe girmekte tekrar zorlanacağımı düşünüyorum. O yüzden nasıl başlarsam o alanda uzmanlaşma taraftarıyım. bu sebeplebu yol ayrımında sizin fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var. şu da bir gerçek sen hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsan, mutlu olacağını düşünüyorsan gibi dşünceler artık bana pek inandırıcı gelmiyor, çünkü türkiyenin genel itibariyle önemli üniversitelernden birinden ve bölümünden mezunum. Yeni mezun olarak artık türkiyede iş seçme gibi bir lüksüm olduğuna inanmıyorum. (yalnız iyicee karamsarlığa doğru gidiyor yazı, neyse ) Neyse olumsuz havadan kurtulup pozitif düşünmek istiyorum fazla uzattım sanırım, o yüzden kısaca deneyimsiz bu kardeşinize önerilerinizi bekliyorum.

teşekkür ederim.

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Sorunuz gibi onlarca soruya buradan defalarca cevap verildi aslında.Dönüp dolaşıp aynı şeyler söyleniyor sorduğunuz soruya cevap olarak.Zaten sevdiğin alana yönel tavsiyesini hiçe sayarak yolu biraz tıkadınız.Dolayısıyla tavsiye anlamında soru soruyorsunuz.Ben de size şunu sorayım o zaman?Niçin kendinizi bu iki alana kısıtladınız o zaman?Neden network ve sistem?Bu kararı nasıl aldınız??Demeye çalıştığım nasıl Bir çok çalışma alanından kendinize seçenek olarak iki alana indirgediyseniz,bu noktadan sonra da karar verebilirsiniz!!
    Neyse,esas konuya dönersek,iki alanda da iyi adamlara ihtiyaç var.Dolayısıyla bu noktadan sonra seçenek sunmaktan ziyade eğilimleriniz doğrultusunda karar kılmanız gerekiyor.
    Network işine yöneleceksiniz tartışmasız cisco.Ama bunun yanında juniper bilmek büyük avantaj ama ilk aşamada bu mümkün değil.İyi bir cisco seviyesi size iş yaptırır.
    İşin sistem tarafında ise microsoft tabanlı sunucu sistemlerinin yanısıra kesinlikle ve kesinlikle bir linux sunucu bilgisi gerekiyor.Tabi bunlar zamanla olur.Eğer sizin sorunuz,hangisinde daha kolay iş bulurum ve hangisinin önü parlaksa bu sorunun cevabı yok.İkisine de ihtiyaç vardır ve de artarak devam edecektir. Ama sizin sevdiğin alana yönelme konusundaki tavsiyeleri baştan reddetmeniz,doğru olan şıkkı elemek oluyor bunu da bilin.Çünkü ben yıllar önce ccna eğitimi aldığım zaman 6 kişi başladığımız kursu 2 kişi tamamlamıştık.Dolayısıyla sevmek,meyilli olmak çok önemlidir.

+ Konuyu Cevapla