Network Sektörü Entry Level işe Alım Süreci
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Network Sektörü Entry Level işe Alım Süreci

Merhaba, Network'te iş tecrübem olmamakla birlikte İTÜ'de CCNA kurslarına katıldım. Nuggets, p4s kullanmadan da sınavda başarılı oldum. Ayrıca GNS3 emülatörü kullanarak da CCNA Security sınavına hazırlandım. Yine başarılı oldum. Security

hudaikoyuncu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Network Sektörü Entry Level işe Alım Süreci

Merhaba,

Network'te iş tecrübem olmamakla birlikte İTÜ'de CCNA kurslarına katıldım. Nuggets, p4s kullanmadan da sınavda başarılı oldum. Ayrıca GNS3 emülatörü kullanarak da CCNA Security sınavına hazırlandım. Yine başarılı oldum. Security alanında ilerlemek isterken ciscotr ye üye oldum.İş olanakları hk. yazılanları okuma fırsatı buldum. Biraz değil baya bir karamsarlığa düştüm. Nitekim network alanındaki iş ilanlarının hemen hepsinde hands-on experience isteniyor. Acaba bu hands-on experience ı elde edebileceğim, entry-level seviyesinde iş imkanı sunan firmalar var mıdır? Firma adı vermek yasak olduğundan özel mesajla dönerseniz sevinirim. Ayrıca network iş sahalarındaki son durumu öğrenebilir miyim? (Sektör sıkışık mı vs. ?)

Cevap veren üstadlara şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,

System isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba

İş olanakları hakkında çok karamsarlığa kapılmamalısın ama şu bir gerçek ki lanse edilen kadar personel ihtiyacı bulunmuyor. Eğitimli insanlara ihtiyaç olduğu doğru ama bu sayının abartılması ticari bir kaygı olduğunu söyleyebilirim.

Son 2 ay içerisinde başlangıç seviyesinde Network bilen personel ilanlarımız da olmuştu ve şu an 2 ayrı üyemiz de Türkiye'nin önde gelen ISP firmalarında çalıştığını söylemek isterim. Eğer imkan olursa bu konuda yardımcı olmak isterim. Zaten bu tür bir iş ilanımız olduğunda üyelerimize Facebook Grubumuzda ve internet sayfamızda duyuru yapılmaktadır. Buradan başlıkları takip edebilirsiniz.

Iyi Günler.

+ Konuyu Cevapla