CCNA Sertifikam var, iş arıyorum
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
CCNA Sertifikam var, iş arıyorum

Merhaba, Mart sonunda CCNA Cisco Certified Network Associate kursum bitecek ve CCNP kursuna da devam etmeyi planlıyorum. Daha önce sistem alanında fazla sorumluluk gerektirmeyen işlerde tekniker olarak çalıştım. Amacım network

onderavci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart CCNA Sertifikam var, iş arıyorum

Merhaba,
    Mart sonunda CCNA Cisco Certified Network Associate kursum bitecek ve CCNP kursuna da devam etmeyi planlıyorum.
    Daha önce sistem alanında fazla sorumluluk gerektirmeyen işlerde tekniker olarak çalıştım.
    Amacım network alanında kariyer yapmaktır. Buna uygun hem kendimi geliştirebileceğim hemde şirkete fayda sağlayabileceğim bir firmada iş fırsatı yakalamayı umuyorum.

Çevrenizde bu şekilde bildiğiniz firma var ise benimle irtibata geçerseniz sevinirim.
    İlgililere detaylı bilgi vermek için telefon ve mail adresimi verebilirim.

Selamlar.
    Önder

a.guven isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhabalar

Üniversite son sınıf öğrencisiyim.Network alanında kariyer yapmayı planlıyorum.Cisco 4. kur eğitimimdeym ve gelecek ay içerisinde CCNA olacagım. Linux sistem yöneticiliği ve Linux Ağ servisleri gibi eğitimler de aldım. Fakat anladıgım kadarıyla network sahada öğreniliyor. Staj yapabileceğim ya da tam zamanlı çalışabileceğim bir yerler arıyorum. Parayı düşünmüyorum. Bunun için önerebileceğiniz şirketler var mı ?

Teşekkurler.
    Ali Güven

ersanka isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Sen parayı düşünmezsen piyasanın değerini küçültürsün. Parayı her zaman düşüneceksin çünkü emek harcıyorsun. Beyin gücü her zaman değerlidir.

atlangoç isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,

Bilgisayar mühendisliği bölümü mezunuyum ve CCNA sertifikasına sahibim. Tezimi "QoS management for VoIP" üzerine yaptım. Yeni mezunum. Yurt dışı veya Türkiye sınırları dahilinde iş aramaktayım.
    Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler..

peyamisafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,
    Arkadaşlar CCNP Route 642-902 eğitimi almayı düşünüyorum eğitimde hangi eğitmenden almalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi..

Hocadan Cisco Certified Network Associate Routing & Switching (CCNA) eğitimi aldım, gayat memnundum. hocada güzeldir. Her ikiside güzeldir, öneririm.

berk5434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Cisco Certified Network Professional (CCNP) eğitimi aldınız mı peki?

HalilB isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arkadaslar,
    CCNA bir baslangictir. CCNP'yi almadan dogru durust is bulmayi planlamayin.
    Ancak Second Tier "Helpdesk" lerde calisabilirsiniz.

Bence oyle ise girin ve ancak 32 saat calisin haftada, geri kalan gunde CCNP ve TCP/IP uzerine Calisin.

Kendim Hollanda'da Data/hosting Firmasinda Network Engineer'im

Call center veya help desk pozisyonları ıcın 1200 teklıf edılıo Cisco Certified Network Associate Routing & Switching (CCNA) 640-802 olmama ragmen. 6 ay call center veya help desk olark calıstıktan sonra Cisco Certified Network Professional (CCNP) olunursa, yanı 6 aylık iş tecrubesı+CCNP ile hangı pozısyonda kac parayla iş bulunabılr?

HalilB isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Slm atlangoç,

Girdigin ise bagli. Ben Hollanda'da mesela Hosting Firmasinda Network Engineer'im ama bachelor'im da var. CCNA ile CCNP'yim var. Ogrenciken part-time helpdesk'lerde calistim, ozaman da haftada 24 saat calisarak 300 euro aliyordum.
    Ve su an 3000 euro aliyorum, bunun nerdeyse 1/3 vergiye gidiyor, elimde 2000 den az fazla kaliyo. Sonra NOC shiftleri var, ozaman iste durman gerekmiyor ama telefon geldigi zaman laptop'un yaninda olmasi lagzim ve hemen troubleshoot yapabilceksin. Onlara da 180% saat ucreti aliyorum extra, ama onlardan 50% vergi aliniyor.

Yani az disini sık, ve eminim ki CCNP aldiktan sonra ve tabiki linux uzmanligni ilertebilirsen rahat edersin, dunya'nin neresinde olursan ol.

Dikat edilecek konular:
    Linux
    TCP/IP
    DDoS Methods and preventing these
    Layer 2 yi cok iyi anlaman lagzim

+ Konuyu Cevapla