Cisco is imkanları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco is imkanları

Merhabalar, Arkadaşlar yardım ve tavsiyelere ihtiyacım var. Şuan 27 yaşımdayım. Teknik lise ve ön lisans eğitimimi (6 yıl) bilgisayar donanım ve yazılım olarak aldım. Bu konuda yaklaşık 1,5 yıl çalıştım

onderavci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco is imkanları

Merhabalar,
    Arkadaşlar yardım ve tavsiyelere ihtiyacım var.
    Şuan 27 yaşımdayım. Teknik lise ve ön lisans eğitimimi (6 yıl) bilgisayar donanım ve yazılım olarak aldım. Bu konuda yaklaşık 1,5 yıl çalıştım ve ilerleyen yıllarda kısa vadede daha çok kazandıran işler yaptım (bilgisayar network, donanım, yazılım hariç).
    Açıkçası şuan bilgisayar sektöründen ayrıldığım için çok pişmanım ve tekrar bu alana cisco ile dönmeyi planlıyorum ve ccna kursuna kayıt oldum. Hali hazırda devam ettiğim bir ingilizce (intermediate) kursum var. Kısa vadede para ile ilgili problemim gözükmüyor.
    Şimdi benim yerimde siz olsanız ne yapardınız?
    Cisco benim için mantıklı bir kurtuluşmu yoksa sadece bir fantazi mi?
    Benim konumunda birilerini işe alabilecek firmalar var mıdır? Bir iki yıllık sürede amacım kendime yatırım yapmak.
    Bu konuda bana yardımcı olabilecekler var mıdır?
    Teşekkürler
    [email protected]

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Oncelikle hos geldin aramıza.
    Bulundugun ile gore değişebiliyor iş bulma sansın. Suan piyasanın network dahil cok kotu oldugunu soyleyebilirim. CCNA ile iş bulmak inan cok zor. hatta CCNP ile bile kastırıyorlar artık. Yazılım sektorunu dusunebilirsin.Ozellikle JAVA bilen insanların ilk etapta düzgün iş bulma şansının daha cok oldugunu düşünüyorum. Bana bir daha sans verilse ne olmak istiyorsun deseler heralde oracle tercih ederdim. Ondan sonra java - cisco diye giderdim yani ilk 2 kesinlikle yazılım olurdu.gerçi ciscoyada network programing denebilir. Turkiyede de IT sektoru deyince kimin aklına network geliyorki? Ama yazılımcı databaseci oyle değil. Kesinlikle daha degerliler. Network cok yeni ve bakir bir sektor.Sırf network işi yapamazsın zaten cok zor. Daha oturması zaman alacaktır. Ama tablo bu kadar mı karamsar hayır değil alırsın ccie ondan sonra bişeyler değişir. CCNA ile cok zor CCNP eh işte biraz daha şansın artıyor. İş veren gözünde zaten CCNP dedigin adam bu sektorle ugrasıyor demek.Yani kısacası networkten ekmek yemek için çok çok çok calışmak lazım.Yazılama bu kadar calıssan inan daha fazla alırsın emeginin karsılıgını. Cok aman aman bişey değil.. Umarım içini karartmamışımdır ama benim gördüklerim bu yönde..

Basarılar

kozalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ben de yazılıma devam et derim. 27 yaşında sıfırdan birşeye başlayıp isteklerini gerçekleştirebilmen imkansız olmasa da çok çok zor bence.

öncelikle tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler ve hoşbulduk.
    çok iyi programlar yazabilecek kapasitede değilim onun için daha çok donanımsal konularda kariyer hedefim var. ccna ile ccnp ile bile bu işin bu kadar zor olabileceğini düşünmemiştim açıkçası. tekstil sektöründe iyi bir maaşa çalışıyordum fakat sektör patladı. derken kimya sektörüne başladım. şuan maaşım zaten kötü. bu durumda iken network akıllıca olabilir mi diye düşündüm. açıkçası yaş 27 bir atımlık barutum kaldı. 30 a kadar ciscoya hakim olabilirsem iyi bir gelecek yakalamaz mıyım?
    saul arkadaşım cevabı karamsar geldi bana ama yinede tekstilden yada kimya (m.temsilciği-pazarlama) seköründen iyi değil midir bu sektör.

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

İyi iyi olmasına onder ama network diye bir sektor yok. IT var. IT deyincede network yok gibi bişey. ccna ccnp iş bulsan bile öldüm fiyatına çalışırsın ve yaptıgın işler seni tatmin etmeyebilir. Yazılım eskisi gibi değil birçok sey artık hazır editliyorsun sadece birçok yazılımcının bi ccna ccnp ye çalıştıgımız kadar kafa patlattıgının düşünmüyorum. Cok iyi yazılımcılar var lafım onlara değil. Bak burada yazarlar yorumları sektore girmeye calısanlar okursun. Birde odtü elek. bil. mezunun olsan belki bulabiliyorsun. Onada belki diyorum cunku odtü elek. mezunu arkadasım var 5 aydır iş arıyor network üzerine. İş buluyor allayıp pulluyorlar sonra abuk subuk işler yaptırıyorlar cisco yuzu goremezsin Sistem tarafına saplanır kalırsın formattı excel di domaindi derken yas 35 olur Tabi bunların tam terside olabilir %si düşük ihtimalle alırsın egitimi buyuk bir firmada işe girer cok iyi insalnların yanında yetişir mutlu mesut olur gidersin

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kursa gidip sertifika aldıktan sonraki dönem oldukça zor geçecek , saha tecrüben olmadığı için işe girmekte zorlanacaksın ve büyük ölçüde işverenlerde bu konuda haklı olacaklar ve biryerde başlayabilirsen düşük bir ücretle başlayacaksın 1-2 sene tecrübe edindikten sonra daha iyi yerlere gelebilirsin , yani 2 tane sertifika alıyım olay bitti diye birşey yok ve şuan piyasa şartları kötü gerçekten , eğer gerçekten bu işi seviyor ve istiyorsan birkaç sene kötü şartlara dayanmak zorundasın daha sonrasında sana ve şansına kalmış iyi yerlere gelebilmen , ve programlamadan çok farklı sektör sürekli öğrenmen gereken şeyler çıkacak karşına farklı markalar,farklı cihazlar,bilmediğin konular...
    Ama bunların yanında 5-6 yıl sektörde kaldıktan sonra iyi maaşlara önemli entegratörlerde çalışma imkanın olabilir , bir programcının alabilceği paranın 2-3 katını kazanma şansı var artısı da budur
    Mr.google knows everything , ask to him...

latinkadir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı Soul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Yani kısacası networkten ekmek yemek için çok çok çok calışmak lazım.Yazılama bu kadar calıssan inan daha fazla alırsın emeginin karsılıgını. Cok aman aman bişey değil.

Basarılar
    Arkadaşa bu konuda tamamen katılıyorum. Network tarafında verdiğim emekleri başka bir sektöre versem geri dönüşü daha çabuk olurdu herhalde.

Birde bu sektörde akşam eve gittiğin zaman iş bitmiyor. Yani oturuyum tv seyredeyim keyif yapayım durumu yok. Sürekli okumak ve bişeyler öğrenmek zorundasın.

"Başarıya giden yol, gül bahçelerinden geçmez." Söylediklerinizden bu sözü hatırladım.
    Değil gül bahçeleri, yolumuz çalılar ve taşlarla dolu anladığım kadarıyla. neyse başladım artık.. Siteye üstün körü biraz baktım, çok açıklayıcı güzel paylaşımlarla dolu. Artık sizlerden yardım istediğimde bu acemi arkadaşınıza yardımlarda bulunursunuz.

dayt Guest

Alıntı onderavci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Başarıya giden yol, gül bahçelerinden geçmez." Söylediklerinizden bu sözü hatırladım.
    Değil gül bahçeleri, yolumuz çalılar ve taşlarla dolu anladığım kadarıyla. neyse başladım artık.. Siteye üstün körü biraz baktım, çok açıklayıcı güzel paylaşımlarla dolu. Artık sizlerden yardım istediğimde bu acemi arkadaşınıza yardımlarda bulunursunuz.
    herzaman elimizden geldiğince yardım ederiz.

korhanaydın Guest

Alıntı GhoSt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kursa gidip sertifika aldıktan sonraki dönem oldukça zor geçecek , saha tecrüben olmadığı için işe girmekte zorlanacaksın ve büyük ölçüde işverenlerde bu konuda haklı olacaklar ve biryerde başlayabilirsen düşük bir ücretle başlayacaksın 1-2 sene tecrübe edindikten sonra daha iyi yerlere gelebilirsin , yani 2 tane sertifika alıyım olay bitti diye birşey yok ve şuan piyasa şartları kötü gerçekten , eğer gerçekten bu işi seviyor ve istiyorsan birkaç sene kötü şartlara dayanmak zorundasın daha sonrasında sana ve şansına kalmış iyi yerlere gelebilmen , ve programlamadan çok farklı sektör sürekli öğrenmen gereken şeyler çıkacak karşına farklı markalar,farklı cihazlar,bilmediğin konular...
    Ama bunların yanında 5-6 yıl sektörde kaldıktan sonra iyi maaşlara önemli entegratörlerde çalışma imkanın olabilir , bir programcının alabilceği paranın 2-3 katını kazanma şansı var artısı da budur
    Gayet güzel açıklamışsın herşeyi,eline emeğine ve düşüncelerine sağlık,herşey bu yukarda ghost un yazdıklarında yatıyor,her yeniden soran kişilere bir örnek olması dileğiyle.

+ Konuyu Cevapla