Cisco is imkanları - Sayfa 4
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 234
Toplam 32 sonuçtan 31 ile 32 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco is imkanları

CCNA sınavına henüz girmemiş biri olarak bugüne kadar olan bitenden gördüğüm network alanında çevresi olmayan arkadaşlar bu forumdan ayrılmasınlar. Oruç bey gibi arkadaşlar bizi bu işe bağlayabilen değerli insanlar. Çevre

mtunc27 Guest

CCNA sınavına henüz girmemiş biri olarak bugüne kadar olan bitenden gördüğüm network alanında çevresi olmayan arkadaşlar bu forumdan ayrılmasınlar. Oruç bey gibi arkadaşlar bizi bu işe bağlayabilen değerli insanlar. Çevre edinmek birde işe alım konusunda önemli bir etken. Baktığım tüm ilanlarda tecrübe şart. Ben de ... bu tecrübeyi nerden alacağız dedim bi ara Hala daha arıyorum. Herkese bu konuda Allah sabır versin. Aylar geçtikçe bu alandan uzaklaşmak soğumak kolay. Çevremdekilerin beni bam başka işlere yönlendirmesinden, başka yerlerden iş gelmesinden vs bu alanla ile ilgili tecrübe kazanmanız gereken zaman geçebilir. Diğer taraftan peşini bırakmamak ve düzenli çalışmalar ile burda bulunan örnek insanların geldikleri yerleri hayal etmek ve bu işten zevk almak var. Herkese kolay gelsin.

nemesis01 Guest

network alaninda is bulmak turkiye sartlarinda gercekten zor ama gereken azimi ve istegi gosterdiginiz taktirde istediginiz alanda is bulabilirsiniz..

kendimden ornek vermek gerekirse network alaninda calismayi universite 2. sınıftayken 2006 yılında(programlama-myo) kendime hedef secmistim..bilgisayarla ilgili teknik duzeyde zaten kendimi yeterince yetistirmistim..onumde bir cok secenek vardi sistem alani, yazılım alani, web alani daha bir suru sey...o zamanlar benim network bir switch ona baglı 3-4 clientten ibaretti =)..sistem alani benim icin pek cekici degildi yazılım alanida pek paklamiyordu..ve yapmak istedigin seyin aslinda network alani oldugunu farkettim..ve buna cisco ile basladim...ilk olarak universite bitiminde ccna ardindan ccnp egitimi alarak gereken teorik bilgiyi edinmistim...ama bu sure zarfinda sadece network alani ile ilgilendim ve sadece o alanda kendimi gelistirmeyi hedeflemistim...bir cok isyerinde cesitli posizyonlarda calistim teknik olarak ve tabiki tamamen network alaninda bir is bulamadim..2006 yılından 2009 yılına kadar nette okumadik dokuman karistirmadik kitap bırakmadim...ara ara serbest olarak cesitli kuruluslara ve kurumlara network alaninda destek verdim ve pismeye calistim =)..insan kendi kendine diyor evet bu kadar bilgi edindim bunlari nerde ve ne zaman kullanacagim?...bu soru tırmalayip duruyor insanin beynini fakat buna aldirmadan alanimda ilerlemeye devam ettim...artık piyasadaki network alannda kullanılan cihazlari neyin nerde kullanildigini beynimde oturmustu artık ne yapip ne yapmayacagimi biliyordum..2009 yılında tamamen network alaninda bir is buldum ve 1 yıl calistim gercekten istedigim ve egitimi aldigim seyleri basari ile gerceklestirdim..aslında bu benim icin bulanmaz bir fırsat olmustu beni asan ve hic tecrube etmedigim projeleri bile bir sekilde gerceklestirdim..ve calistigim kurumdaki tek networkcu bendim...daha sonra baska bir kurumdan calistigim yerden daha iyi sartlar ile teklif geldi ve su an orda network yoneticisi olarak calisiyorum.maas olarak 2000 Tl ye yakın aliyorum belki yaptıgım is bundan daha fazlasini gerektiriyor ama yaptıgım isten memnunum...bulundugum kurumda 2500+ client 40+ uzeri aktif network cihazi var..ve bunlarin hepsindan ben sorumluyum..yani demek istedigim 2006 yılında network den bir habersin ve 2010 yılında orta olcekli bir networkde yonetici olabiliyorsun..

bazi arkadaslar bu islerde tanıdık referans olmadan cok zor demis..aslında bir bakima dogru sayılır ama dedigim gibi azimle calisirsan oluyor..ben bulundugum pozisyona hic bir sekilde ne referans nede tanıdık ile geldim tamamen kendim kaziyarak geldim..bir hayli zor oldu ama degdi diyebilirim....

onemli olan ne alanda ilerleyeceginizi belirlemektir...ben piyasada cogu sistem uzmaniyim diyen insanlarin 10 tanesini cebimden cıkartirim ama asla o alanda uzamanim demem cunku yapmak istedigim ve profesyonel olmak istedigim alan degil...

piyasada cok insan var..hem sistemci hem yazılımcı hemde webci ustunede networkcu CCNP si bile var ama onune bir konsol kablosu ile router koysan konsolu gider ethernet portuna takar ve calismiyor bu kablo die size geri getirir =)...ve adam maas beklentisi sorarsin 1000 tl der komik...

yani herseyi bilmek onemli degil herseyden az bileceginize bir alanda profesyonel olun cok daha makbuldur bu ne alan olursa olsun...

network alaninda CCNA alip network yoneticisi olmaya bekleyen cok insan var..ama isler gercekten oyle olmuyor..egitim kurumlari egitim suresi boyunca ogrencileri sisiriyor ve piyasaya gonderiyor sonrada olan oluyor..

ben CCNP egitimine 15 kisi basladim egitmenimiz sagolsun cok realistti =)...2 hafta sonra 3 kisi kaldik ve 3 kisi egitimi bitirdik..=)..tabi egitim cok onemli oluyor burda ozellikle egitmenin ve cihazlarin...biz egitimde 8 tane 2811 4 tane 3560 1 tane 6500 ile yaptık..ve CCIE mufredatindan egitimi tamamladik..egitmenimiz biraz psikopat cıktı...

herneyse cok uzattim...isterseniz oluyor ama cok caba ve azim isteyen bir alan network alani.....ve psikolojinizin cok saglam olmasi lazim =)

+ Konuyu Cevapla