Cisco is imkanları - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco is imkanları

Merhaba arkadaşlar aslında benim sorum da @onderavci arkadaşımız ile aynı 27 yaşındayım, elk-elektronik mühendisiyim. Şimdiye kadar elektrik firmalarında tesisat projeleri yaparak çalıştım. Bilişim sektöründe profesyonel tecrübem yok, amatör olarak php

yalniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba arkadaşlar aslında benim sorum da @onderavci arkadaşımız ile aynı

27 yaşındayım, elk-elektronik mühendisiyim. Şimdiye kadar elektrik firmalarında tesisat projeleri yaparak çalıştım. Bilişim sektöründe profesyonel tecrübem yok, amatör olarak php ile ilgileniyorum. Elektrik sektöründe çalışmak beni tatmin etmiyor. Bilişim sektörüne geçiş yapmak istiyorum, ccna ve ccnp sertifikası alıp network alanında çalışma şansım nedir?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

merhaba

arkadasım orada gerekli cevaplar yazmaktadır.

syslog2 Guest

bence şimdiki işine devam et. yada geçiş yapacaksan ilk ıbaşkta cok düşük ücretlere çalışmaya razı olacaksın.

Tabiki işime devam edeceğim, bu süre içerisinde eğitimleri bitirerek sertifika alıp ondan sonra sektör değiştirmeyi düşünüyorum. Bu akşam bt eğitim ile görüşmeye gideceğim, aslında dün akşam da kısa bir görüşme yaptık. ccnp eğitimi veren yetkili ccnp sertifikası almam durumunda 2500-5000 TL arasında bir rakama rahatlıkla iş bulabileceğimi söyledi. Ayrıca türkiyenin önemli holdinlerinden birinde network alnında çalışan arkadaşım beni bu konuda teşvik etti o da aynı şeyi söylüyor. İnşallah herşey düşündüğümüz gibi gider.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı yalniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki işime devam edeceğim, bu süre içerisinde eğitimleri bitirerek sertifika alıp ondan sonra sektör değiştirmeyi düşünüyorum. Bu akşam bt eğitim ile görüşmeye gideceğim, aslında dün akşam da kısa bir görüşme yaptık. ccnp eğitimi veren yetkili ccnp sertifikası almam durumunda 2500-5000 TL arasında bir rakama rahatlıkla iş bulabileceğimi söyledi. Ayrıca türkiyenin önemli holdinlerinden birinde network alnında çalışan arkadaşım beni bu konuda teşvik etti o da aynı şeyi söylüyor. İnşallah herşey düşündüğümüz gibi gider.
    Hiç saha tecrübeniz olmadan kimse kolay kolay size o maaşları vermez,bir arkadaşım elektronik müh ve ccnp idi istanbulda iş bulamadı aylarca ki bilgi olarakta iyiydi , çünkü olay 2 tane sertifikaya sığdırılabilecek kadar basit değil , ama hoşunuza gidiyorsanız ilgi duyuyorsanız girin sektöre girdikten sonra dediklerimi daha iyi anlayacaksınız
    Mr.google knows everything , ask to him...

Başlangıçta daha düşük ücrete de çalışmaya razıyım zaten tecrübe kazandınktan, kendimi geliştirdikten sonra emeğimin karşılığını alırım diye düşünüyorum. Sizce benim gibi tecrübesiz biri kaç para ücretle işe başlar?

muratymurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

1995 yılından beri bu sektördeyim size şunu soyleyeyım siz bir mesleği daha rahat bir meslege geçebilmek için değiştirmek istiyorsunuz emin olun bilmediğim bi dünya şey var.
    ve hergeçen gün insanın bilmedikleri artıyor bence işinizin kıymetini bilin ayrıca eskisi gibi bıu sektörde maaslar yuksek degıl ve alacagınız ccnp bile zsamanla oda yetmeyecek ama bilinki eger bu alana gececeksenız uzun zahmetli bir işe kalkışacaksınız.

bi cok arkadasım pes ettı ve mesleklerını bıraktı yanı sımdı ben network uzmanı olacagım desenız bıle sıkı bı calısmakla 2 yılda bı sevıyeye gelebıırsınız

size kesinlikle tavsiyem SAP dir maasları hem yuksek hemde ögrenmesi daha kolay ve zaman olarakta network kadar degıl kesınlıkle sap ci oluun acayıp acık var o sektorde ilanlara bakarsanız anlarsınız sadece ilanlara bakın ve kıyaslama yapın

akyuznet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba

Esim SAP danismanligi yapmakta. Bahsettiginiz gibi SAP danismani olmak kolay degil. kendim Network isi ile ugrasiyorum, esimin calismalarini da izliyorum, kesinlikle SAP daha zor ve daha cok emek isteyen bir dal. Ayrica seheyat zorunlulugu olan bir meslek diyebilirim. Benim tavsiyem network, ilerleyen senelerde bant genisliginin artmasi ve ses, tv, uygulamalrin ip uzerinden daha yayginlasacak olmasi network uzmani acigini artiracaktir.

Ancak su gercege deyinmem gerekli, hicbir guzellik zorluk cekmeden gerceklesmiyor. Network uzmani olmak da cok calismayi gerektiriyor. Calismak, derken isyerindeki rutin isleri kastetmiyorum. Calismak, hergun teknik dokuman okumak ve bu bilgileri lab ortaminda uygulmaktir. Kisacasi Cisco sertfikalarini p4s(dump) dan olmadan almak diyebiliriz. Sonuc olarak her IT alaninda oldugu gibi kendini gelistirmek cok onemli. Network alaninda sertifikalarin olmasi bu bakimdan bir avantaj.

Arkadaşlar herkesin görüşü farklı bu nedenle biraz kafam karışmış durumda. Ancak en azından ccna eğitimini alarak bir başlangıç yapmak istiyorum. ccna sertifikası aldıktan sonra ccnp için karar veririm. Elektrik taahhüt sektöründe network altyapısı kuran firmalarda mevcut. Network alanında çalışmasam bile benim için bu eğitimlerin mesleki açıdan kazanç olacağını düşünüyorum.

akyuznet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kesinlikle faydasi olacaktir. Ozellikle temel network kavramari ve OSI katmanlari her IT elemaninin bilmesi gereken konular.

Bir yazilimciya yazdigi programin hangi portlari kullandigini sordugumda `PORT NEDIR?` gibi cevap alinca cok komik duruma dusmemek icin egitim sart..

+ Konuyu Cevapla