Cisco ve CCNA Staj imkanları - Sayfa 3
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree1Likes
Cisco ve CCNA Staj imkanları

emrearibulan Nickli Üyeden Alıntı arkadaşlar internettir gazetedir falan buralardan yapacağınız başvurular bence öyle önemsenecek şeyler değil. Zaten adam gibi işlerin hiç biri ilan ile bulunmaz bizim sektörde. Şirketler haklı olarak

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Wink

Alıntı emrearibulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar internettir gazetedir falan buralardan yapacağınız başvurular bence öyle önemsenecek şeyler değil. Zaten adam gibi işlerin hiç biri ilan ile bulunmaz bizim sektörde. Şirketler haklı olarak güvenebilecekleri elemanlar arıyorlar çünkü ben ne CCNP sertifikalılar gördüm nerdeyse sınavlar dışında hayatında router switch görmemiş. Bu nedenle kimse piyangodan nasıl bir eleman çıkacak diye bakmıyor. Ayrıca var olan çalışanların da elbet networkten yeteri kadar anlayan tanıdıkları oluyor ve bir nevi kefilli bir şekilde bu kişiler rahat rahat işe giriyorlar.

Ve evet network alanında aslında çok açık var ama bilgisayar sektöründe kimse öyle doğru düzgün işler için gazeteye internete ilan vermez. Bu yüzden sizler de iş imkanının olmadığını düşünüyorsunuz. Hatta bir arkadaş "medeni" ülkelere kaçalım demiş, emin ol o sözde "medeni" ülkelerde buradakinden çok daha zor iş bulursun. Şartlar daha ağır oralarda.

Burada önemli olan çalışmak istediğiniz sektörde tanıdıklarınızın olması. Bunu sakın torpil olarak algılamayın. Sadece size referans olabilecek birileri gerekiyor ve iş imkanlarını da zaten bu kişiler aracıyla duyarsınız.
    aynen katılıyorum sözlerine...
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

cableguy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Alıntı emrearibulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar internettir gazetedir falan buralardan yapacağınız başvurular bence öyle önemsenecek şeyler değil. Zaten adam gibi işlerin hiç biri ilan ile bulunmaz bizim sektörde. Şirketler haklı olarak güvenebilecekleri elemanlar arıyorlar çünkü ben ne CCNP sertifikalılar gördüm nerdeyse sınavlar dışında hayatında router switch görmemiş. Bu nedenle kimse piyangodan nasıl bir eleman çıkacak diye bakmıyor. Ayrıca var olan çalışanların da elbet networkten yeteri kadar anlayan tanıdıkları oluyor ve bir nevi kefilli bir şekilde bu kişiler rahat rahat işe giriyorlar.

Ve evet network alanında aslında çok açık var ama bilgisayar sektöründe kimse öyle doğru düzgün işler için gazeteye internete ilan vermez. Bu yüzden sizler de iş imkanının olmadığını düşünüyorsunuz. Hatta bir arkadaş "medeni" ülkelere kaçalım demiş, emin ol o sözde "medeni" ülkelerde buradakinden çok daha zor iş bulursun. Şartlar daha ağır oralarda.

Burada önemli olan çalışmak istediğiniz sektörde tanıdıklarınızın olması. Bunu sakın torpil olarak algılamayın. Sadece size referans olabilecek birileri gerekiyor ve iş imkanlarını da zaten bu kişiler aracıyla duyarsınız.
    benim dedigim internette bile dogru durust ilan yok,arama yap 2-3 tane ilan cıkıyor
    oyle sacmalıkmı olur ya? demekki tanıdıkla ,dayıoglu amcaoglu ile yuruyor işler
    ben amerikan iş sitelerine de bakıyorum,binlerce ilan var,professional level icin bile 80-90k veren yerler var

Burada önemli olan çalışmak istediğiniz sektörde tanıdıklarınızın olması.
    keyword tanıdık

orlando82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Ben amerika da yasiorum. 6 aydir is ariorum. o senin gordugun ilanlarin coguna basvurdum belki ama sonuc yok. Yani diyecegim burada da isler tanidikla yuruyor.

dayt Guest

arkadaşlar (özellikle cableguy), eğer sizin aklınız sadece torpile çalışıyor ise e zaten iş bulamazsınız. cable guy eğer dikkatli okursan ordaki tanıdıkların TORPİL DEMEK OLMADIĞINI anlarsın. Ve ayrı internette falan iş ilanının olmamasının sebebi bilmeyen insan çok var. Bilenler de zaten genelde çalışıyor oluyorlar. ben iş veren olsam neden bilgisinin ne seviyede olduğunu neyi nasıl yaptığını bilmediğim adamı alayım ki. Hele bir de işine güvenebileceğim, bilgi ve tecrübe seviyesinden emin olduğum biri varken.

benim yazdığımın son cümlesinin oku cableguy hatta 10-15 kere oku. eğer iş bulamıyorsan bunun suçunu bence iş verenlere ya da ilanlara atmamak lazım. Ayna denilen bir şey var bi bakmak lazım

hem madem 80 - 90k lık işler var amerikada biz seni tutmayalım

stormflame Guest

Garip bi konu bence ccna olmussun staj arıyorsun o nasıl oluyor bende daha olmak ıcın bılısım egıtımde kurslara gıdıyorum bıttıkten sonra sertıfıka alıcam.Ama ben staj degıl bır yere gırme cabasındayım.

LaMuCi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı stormflame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garip bi konu bence ccna olmussun staj arıyorsun o nasıl oluyor bende daha olmak ıcın bılısım egıtımde kurslara gıdıyorum bıttıkten sonra sertıfıka alıcam.Ama ben staj degıl bır yere gırme cabasındayım.

bence fazla ümitlenme 4-5 aydır bende ccnayim ccna tek başına yetmiyor genelde tecrübeli ve msce de olan insanları arıyorlar

mrfridge isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı LaMuCi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence fazla ümitlenme 4-5 aydır bende ccnayim ccna tek başına yetmiyor genelde tecrübeli ve msce de olan insanları arıyorlar
    Ben tecrübe kısmına katılıyorum fakat CCNA yetmiyor gibi bişeye katılmıyorum(Tabi kişinin yaptığı lisansı bilmiyorum)bence şu sıralar iş bulunamamsı nedeni 1-Kriz,2-Şans arkadaşlar umarım ilerde durumlar düzelir.Eğer network alanında ilerlemek istiyorsak şu kötü günlerde parayı ikinci kenara atıp işi öğrenmek için bir iş bulmamız lazım.( fakat oda mümkün deil.Diğer arkadaşların dediğini katılıyorum,iş=tanıdık arkadaş,ee benım arkadaşlarım network alanında çalışmıyosa ne olacak? oda bir çelişki,en iyisi devlet ana ne kovar ne atar )(Tabi buda bir yaklaşım...)

LaMuCi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı mrfridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tecrübe kısmına katılıyorum fakat CCNA yetmiyor gibi bişeye katılmıyorum(Tabi kişinin yaptığı lisansı bilmiyorum)bence şu sıralar iş bulunamamsı nedeni 1-Kriz,2-Şans arkadaşlar umarım ilerde durumlar düzelir.Eğer network alanında ilerlemek istiyorsak şu kötü günlerde parayı ikinci kenara atıp işi öğrenmek için bir iş bulmamız lazım.( fakat oda mümkün deil.Diğer arkadaşların dediğini katılıyorum,iş=tanıdık arkadaş,ee benım arkadaşlarım network alanında çalışmıyosa ne olacak? oda bir çelişki,en iyisi devlet ana ne kovar ne atar )(Tabi buda bir yaklaşım...)

tecrübe konusunda şöyle diyebilirim 2 yıldır iş arıyorum ve başvurduğum tüm firmalarda tecrübe istediler ya ben çok şansızım yada dediğiniz gibi benimde orlarda arkadaşım yok hemde para konsusundada öyle bir meblağda ısrarda etmedim hiç birinde

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

CCNA şöyle yetmiyor , fiber hakkında hiçbişiy bilmiyosunuz hangisi kaç metrede hangi hızda çalışır,sfp ler,konnektörler vs..
    Ayrıca Gdat,L.L,tünel gibi çok kullanılan uygulamaların hiçbiri yok , ama belkide hiç ihtiyaç duyulmuycak routing protokolleri öğretiliyor
    İş konusuna gelince , işten pek anlamayan insanlar sadece tecrübeye ve cv de yazan şeylerin çokluğuna bakarlar , işten anlayan ise sizi köşeye sıkıştırıp zayıf noktalarınızı bulup az maaşla çalıştırmak için yüklenirler..
    Birde arkadaşlara şöyle bir tavsiyem olacak , İstanbulda olanlar için , fazla zorlamayın kendinizi ve başka şehirlere yönelin , çünkü diğer şehirlerde işi bilen adam sayısı çok az , şansınız daha fazla olacaktır dönemlik veya proje bazlı işlerde tecrübe kazanabilirsiniz
    Mr.google knows everything , ask to him...

cableguy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

networkcu ariyorlar

+ Konuyu Cevapla