SSG5 IPSEC configuration
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
SSG5 IPSEC configuration

Merhaba, üç adet SSG5 Juniper cihazı ile IPSEC konfigürasyonu yapmayı deniyorum.Uçlarda birer tane SSG5 ve bu iki SSG5 in arasındada bir tane SSG5 olacak.Kısacası toplamda üç tane SSG5 cihazı arka

sahin1982 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart SSG5 IPSEC configuration

Merhaba,

üç adet SSG5 Juniper cihazı ile IPSEC konfigürasyonu yapmayı deniyorum.Uçlarda birer tane SSG5 ve bu iki SSG5 in arasındada bir tane SSG5 olacak.Kısacası toplamda üç tane SSG5 cihazı arka arkaya farklı iki network ile bağlı.Uçtan uca IPSEC ile veriyi kriptolamayı planlıyorum.Aklıma ilk gelen iki tane IPSEC tunel kurup(1.SSG5'den 2.SSG5'e,2.SSG5 den 3.SSG5'e) veriyi bu şekilde IPSEC ile taşımayı düşündüm.Sizce iki tane tunel kurmadan tek bir IPSEC tunel ile bunu yapma şansım var mıdır?

sahin1982 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Eklenti 1490

Yukarıdaki topolojiyi test etmek istiyorum.Toplam 4 adet IPSEC tunnel yarattım.(A-B,B-A,B-C,C-B).
    A dan C ye erişmeye çalışıyorum ama başarısız oluyorum.A dan B ye kadar geliyorum ama B den C deki tunele geçiş yapamıyorum gibi bir durum söz konusu.internette bu tür bir örneğe rastlamadım.

a.guven isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Benim önerim A ile C arasında da ipsec tünel oluştur.

Bahsettiğin topology hub and spoke'dur. Aşağıdaki link'de juniper tarafında detaylı anlatım var.

https://www.juniper.net/documentatio...nfiguring.html

+ Konuyu Cevapla