Juniper firewall üzerinde vlan tanımlamak ve DHCP pool ile eşleştirmek
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Juniper firewall üzerinde vlan tanımlamak ve DHCP pool ile eşleştirmek

Merhaba, Elimde Juniper bir firewall var. Aletin üzerinde vlan tanımlamasını yaptım. DHCP üzerinde servislerin tanımlamalarını gerçekleştirdim. Ancak, Routing kısmında takıldım. Cihazın üzerinde route ları nasıl tanımlamam gerekiyor ki cihaz ge-0/0/0.1

Milamber is offline Junior Member

Default Juniper firewall üzerinde vlan tanımlamak ve DHCP pool ile eşleştirmek

Merhaba,
    Elimde Juniper bir firewall var. Aletin üzerinde vlan tanımlamasını yaptım. DHCP üzerinde servislerin tanımlamalarını gerçekleştirdim. Ancak, Routing kısmında takıldım.
    Cihazın üzerinde route ları nasıl tanımlamam gerekiyor ki cihaz ge-0/0/0.1 üzerindeki bütün vlanlara doğru route kabul etsin.
    Normalde next hope olarak ilgili interface için next-hop ge ... is not point-to-point diyor.

Bu hatanın nedeni nedir?Nasıl çözerim yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

a.guven is offline Senior Member

Merhaba,

Eğer default route yazmak istiyorsanız "set routing-options static route 0.0.0.0/0 next-hop 10.11.12.2" diyerekten tüm trafiği ISP network'üne yollayabilirsiniz.

Vlan'lar Juniper'da sonlanıyor ise , vlanların haberleşmesi için birşey yapmanıza gerek yok. Directly-connected olduğu için habeleşeceklerdir.

+ Reply to Thread

Bookmarks