CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Juniper firewall üzerinde vlan tanımlamak ve DHCP pool ile eşleştirmek

Merhaba, Elimde Juniper bir firewall var. Aletin üzerinde vlan tanımlamasını yaptım. DHCP üzerinde servislerin tanımlamalarını gerçekleştirdim. Ancak, Routing kısmında takıldım. Cihazın üzerinde route ları nasıl tanımlamam gerekiyor ki cihaz ge-0/0/0.1

Milamber isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member Milamber is on a distinguished road

Standart Juniper firewall üzerinde vlan tanımlamak ve DHCP pool ile eşleştirmek

Merhaba,
    Elimde Juniper bir firewall var. Aletin üzerinde vlan tanımlamasını yaptım. DHCP üzerinde servislerin tanımlamalarını gerçekleştirdim. Ancak, Routing kısmında takıldım.
    Cihazın üzerinde route ları nasıl tanımlamam gerekiyor ki cihaz ge-0/0/0.1 üzerindeki bütün vlanlara doğru route kabul etsin.
    Normalde next hope olarak ilgili interface için next-hop ge ... is not point-to-point diyor.

Bu hatanın nedeni nedir?Nasıl çözerim yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

a.guven isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member a.guven is on a distinguished road

Merhaba,

Eğer default route yazmak istiyorsanız "set routing-options static route 0.0.0.0/0 next-hop 10.11.12.2" diyerekten tüm trafiği ISP network'üne yollayabilirsiniz.

Vlan'lar Juniper'da sonlanıyor ise , vlanların haberleşmesi için birşey yapmanıza gerek yok. Directly-connected olduğu için habeleşeceklerdir.

+ Konuyu Cevapla