Isa Server Port Yönlendirme - Publishing
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Isa Server Port Yönlendirme - Publishing

arkadaşlar foruma yeni katılan biri olarak herkese merhaba... elimde polycom hdx 6000 video konferans cihazı var iç networkten bir ip alıyor(192.168.1.xxx) manuel olarak. bu cihaz tcp 3230-3243 , tcp 1720

huseyinyalcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Unhappy Isa Server Port Yönlendirme - Publishing

arkadaşlar foruma yeni katılan biri olarak herkese merhaba...
    elimde polycom hdx 6000 video konferans cihazı var iç networkten bir ip alıyor(192.168.1.xxx) manuel olarak. bu cihaz tcp 3230-3243 , tcp 1720 ve udp 3230-3285 portlarını kullanıyor. bu portlar üzerinden cihaz üzerine inbound olarak publish işlemi yaptım. Diğer illerdeki polycom cihazları beni aradıklarında benim görüntümü ve sesimi alıyorlar fakat ben onları aradığımda bağlantı sağlanmıyor, sağlansa da sadece benim görüntü ve sesim karşıya gidiyor onlarınkini alamıyorum. bu durumda aklıma gelen benim dışa doğru (outbound) bu tcp ve udp portları açmam gerekiğini düşünüyorm fakat bu portları dışa doğru nasıl açacağım? aynı anda hem inbound hem outbound açabiliyormuyum? bimiyorum birde udp portu için send-recieve ve recieve send arasındaki fark nedir acil olarak yardımınıza ihtiyacım var saygılarımla...

md_mehmet52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba öncelikle UDP portu saadece veriyi gönderir yani TCP portu gibi verinin gidip gitmediğini kontrol etmez telf özelliği veya bu tür cihazlar bunu kullanır siz herkhangi bir cihaz üerinden mı int. çıkıyorsunuz arada isa mı var şekil nasıl tam olarak
    kolay gelsin

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selamlar
    Yeni protocol kuralı oluşturacaksınız. açılan pencerede port tanımları ve kuralın uygulanacağı yönü belirleyebilirsiniz.

Unhappy cevap

arkadaşlar sistemde isa server 2006 kullanıyorum . polycom video konferans cihazı var bunun için isa serverdan 3230-3243 tcp inbound , 1720 tcp inbound ve 3230-3285 udp recieve send olarak portları açtım. bu şekide dışarıdan bana erişim yine polycom cihazları ile var fakat ben dışaıdaki polycom cihazlarını arayamıyorum yani dışarıya çıkamıyorum. isa dan dışarıya çıkmak için portlara nasıl izin verecğim port oluşturduktan sonra kurallarıda yazdım. fakat dediğim gibi dışarıdan bana bağlantı var ben arayamıyorum dışarısını. kısacası adsl modemlerdeki nat olayını yapmak istiyorum ve bende dışarıya çıkmak için isa dan izin istiyorum. fakat bunu bir türlü yapamadım lütfen arkadaşlar iki gündür bu sistemle uğraşıyorum olmadı adsl hat ile nat yaptım oldu bütün sorun isadaki portları yönlendirmek yardımlarınızı bekliyorum.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Isa Server de portları tanımladıktan sonra direction olarak outbound yaptınızmı.

Unhappy cevap

yok hocam öyle bir işlem yapmadım outbank için nasıl yapacağım?

Merhaba İSA serverda tüm portları içerinden dışarıya acın birde öyle deneyın baska bir port olabilir mi

işte ben açıkçası onu nasıl yapacağımı bilmiyorum tüm portları içeriden dışarıya (outbound) isa da nasıl açarım lütfen yardım ?.

İçeriden dışarı TÜM portları ALL ALL yapın isa server 2006 mı

evet isa server 2006 arkadaşlar dışarıdan içeriye inbound olduğu için yapmıyor. içeriden dışarıyada (outbound) aynı kural içinde(inbound kuralı) secondery connection diye bir kısım var oradan mı outbound tanımlayacağım?

+ Konuyu Cevapla