Aynı E-Mail Hesabının iki Ayrı Kullanıcıda Kullanılması
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Aynı E-Mail Hesabının iki Ayrı Kullanıcıda Kullanılması

arkdaşlar şimdi [email protected] adlı mail hesabını sistemimde bir kişi görebiliyor. ben aynı zamanda infoya gelen maillerin 2.kullanıcının outlookuna da düşmesini istiyorum. Denetim masası - Posta - Profilleri göster - Ekle

selimunal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Aynı E-Mail Hesabının iki Ayrı Kullanıcıda Kullanılması

arkdaşlar şimdi [email protected] adlı mail hesabını sistemimde bir kişi görebiliyor. ben aynı zamanda infoya gelen maillerin 2.kullanıcının outlookuna da düşmesini istiyorum.

Denetim masası - Posta - Profilleri göster - Ekle den 2.kullanıcıya profil ekleyerek sorun çözülürmü yoksa başka bir mantık mı var ??

yardımlarınız için teşekkür ederim

oguzhan07 Guest

benim bildiğim bir yöntem şudur normal 2 tane kullanıcı var diyorsun fakat sen ikiside aynı maiilleri kullanacak diyorsun [email protected] hesabına internet sayfasından girerek her iki kullanıcının outlooğuna yönlendirerek sorun çözüle bilir ikiside aynı maiilleri görebilir...

System isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba

POP3 protokolü, sunucudaki mesajları programın çalıştığı bilgisayara indirme prensibi ile çalışır. POP3 protokolü mesajları kullandığınız bilgisayara indirirken sunucunun kendisinde de kopyasını bırakabilir. 2 kaynakta da mesajlar bulunsun diye "Sunucuda kopya bırak" seçeneğini aktif yaparak kullanıyor olabilirsiniz.

Outlook , Outlook Express , Windows Live Mail , Thunderbird , Opera Mail gibi popüler e-posta clientini kullanıyorsanız tarafınıza iletilen e-postaların bir kopyasını mail sunucusunda saklayabilirsiniz.

Bu şekilde e-postalarınız mail sunusunda bulunmaya devam edeceğinden aynı e-postalara birçok bilgisayardan erişebilirsiniz.

Örneğin Outlook , Outlook Express gibi mail yazılımlarıyla tarafınıza iletilen e-postalarınızın Sunucuda Bir Kopyasını Bırak seçeneğini şu şekilde aktive edebilirsiniz.

Araçlar menüsünde Hesap Ayarları'nı tıklatın
    Ad'ın altında, değiştirmek istediğiniz POP3 e-posta hesabını seçin, ardından Değiştir'i tıklatın.
    Diğer Ayarlar'ı tıklatın.
    Gelişmiş sekmesini tıklatın ve Teslim altında İletinin bir kopyasını sunucuda bırak onay kutusunu seçin.

---
    Ayrıca Thunderbird için örnek resim ekliyorum.
    Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam ,

Eğer exchange server kullanıyorsanız Exchange server da [email protected] adresinin üstünde sağ tık properties yapın.Daha sonra messege delivery seçeneğini secın.Gelen ekranda delivery messege'ı seçin.Orda yonlendırmek ıstedıgınız kısıyı secıp altında da maılın hem ınfoya hem sectıgınız kısıye gıtmesını saglayan kutucuğu işaretlediğinizde (şu an tam olarak ne yazıyordu hatırlayamadım ) infoya gelen maıller belırtmıs oldugunuz maıl adresınede gıdecektır.

Kolay gelsın,
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

+ Konuyu Cevapla