Kiralık Rack Arıyorum
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree2Likes
Kiralık Rack Arıyorum

Merhaba arkadaşlar. Sertifikasyon sınavım için kiralık rack arıyorum. Daha önce almış arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi? Ücretleri nasıldır. Neler bulunur? Nasıl alınır. Rack sağlayacak arkaşlara ödeme yapabilirim. İsteklerim en az

psax isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Kiralık Rack Arıyorum

Merhaba arkadaşlar.

Sertifikasyon sınavım için kiralık rack arıyorum. Daha önce almış arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi? Ücretleri nasıldır. Neler bulunur? Nasıl alınır. Rack sağlayacak arkaşlara ödeme yapabilirim. İsteklerim en az 2xL3 switch, 2xL2 switch ve access server (başka türlü verilecek console access'lere açığım. cihazlara IP üzerinden erişim istemiyorum.). Birde cisco online lab hizmeti varmış. Tavsiye eder misiniz? Bu ay sonu gibi muhtemelen alacağım.
    https://learningnetworkstore.cisco.c...nxt/rcrs/=2560

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Hangi sınava hazırlanıyorsun ?
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

CCNP Switch

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı psax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CCNP Switch
    şöyle söyleyeyim datacenterımız var istediklerinden 1 tane layer 3 switch , 2 tane layer 2 , access server temin edebilirim
    bir de aynı zamanda sınav merkeziyiz sınava burada da girebilirsin

yalnız bunu anlamadım "cihazlara IP üzerinden erişim istemiyorum"

erase nvram yapıp, cihazı yeninden başlattığımda düşmemek istiyorum. Cihaza konsol üzerinden erişim istiyorum, telnet, ssh ...vb yollardan değil. Access Server varmış zaten, problem yok şimdilik.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı psax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Sertifikasyon sınavım için kiralık rack arıyorum. Daha önce almış arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi? Ücretleri nasıldır. Neler bulunur? Nasıl alınır. Rack sağlayacak arkaşlara ödeme yapabilirim. İsteklerim en az 2xL3 switch, 2xL2 switch ve access server (başka türlü verilecek console access'lere açığım. cihazlara IP üzerinden erişim istemiyorum.). Birde cisco online lab hizmeti varmış. Tavsiye eder misiniz? Bu ay sonu gibi muhtemelen alacağım.
    https://learningnetworkstore.cisco.c...nxt/rcrs/=2560
    bir online lab sitesi vardı ücretsiz , adı aklıma gelse : )bir çok kez oran çalıştım para vermenize gerekte yok çok yeterli gelecektir. hatırlarsam siteyi yazarım buraya
    Önce OKU sonra SOR.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Lightbulb Cisco Cihazlarla Online Lab Ücretsiz

Aşağıdaki Linkten siteye üye olup inceleyin . Lablarda 4 sw. 4 router sunuyorlar. mail adresinize topolojiler ve access server erişimi , router sw. erişim bilgileri geliyor. sonrası size kalmış istediğiniz senaryoyu uygulayın.ben bir ara çok takıldım ama artık vakit bulamıyorum networke siz devam edersiniz artık.
    en güzel tarafı gns 3 ile yapamadığımız switching labları burada yapabilmemiz 3500 serisi sw.lerle çalışabiliyoruz.
    kolay gelsin : D

not : 2 defa rezervasyon alıp saatinde login olmazsanız belirli bir süre lab rezerve edemezsiniz ceza veriliyor yani derse gelmeyene : )

Packet Life
    Önce OKU sonra SOR.

trunkmode çok teşekkür ederim. ilgili sayfayı buldum. sık sık lab rezerve ederim artık

yakaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba,
    Bu sitedeki cihazları istediğimiz gibi konfigure edebiliyormuyuz acaba? Tam olarak ne amaçla nasıl kullanılıyor. İncelediğim zaman cihazları 3 gruba ayırmışlar ve bu gruplardan birine rezervasyon yapılabiliyor.
    Birde bahsedilen access server nedir acaba bahsedebilirmisiniz ?

Dün lab alabildim. Son derece kullanışlı.
    Cihazlara konsol erişimi veriliyor.
    Dahili power yöneticisi var. ~p yazıp enter a basınca power menüsü geliyor. Buradan cihaz yeninden başlatılabiliyor. Cihaz kapatana kalıcı ceza var.
    Topoloji 3 bölüme bölmüşler. BlockA, BlockB, BlockC. BlockC de bir Dell switch var. BlockC Genelde boş. A ve B ler cisco cihazlar, ve her bir blokta bir asa fw var. Rezervasyonda istediğiniz block'u seçebiliyorsunuz. Birden fazla block alınabiliyor ama kullanmadıktan sonra başkasına bırakmakta yarar var. Ben bir block aldım, link aggregation labı yaptım örnekle. 2 switch yetiyor bunun için.
    Eksik tarafı, lab a olan bağlantı kötü. İnanılmaz delay var.
    ------>
    Access server'da console bağlantıları sonlandırılır. Siz access server'a login olduktan sonra, cihazlara konsol erişiminiz oluyor. Artısı 0 konfigrasyonda bile uzaktan erişiminiz var. Kiralık Rack'larda hepsinde olmzasa olmaz. Yanlış konfigrasyonda düşmüyorsunuz . Genelde access server lar cisco 2500 oluyor. Zaten cisco da access server olarak geçiyor bu cihazlar. Artık antika katogorisine giren cisco 2500 leri bulmak çok zor. NM-16A modülünü ve bir adet octal kablo (halk arasında ahtapot kablo olarak geçer) ile bir router'a access server yapabilirsiniz. Modül dolabında herşey bulunur NM-16A bulunmaz. Bulduk diyelim kablo bulamayız.

Bazı firmalar access server üretiyorlar. Örnekle opengear cm4000 serisi.

Setting up a Cisco Access Server | Router Jockey

+ Konuyu Cevapla