Yeni Başlangıç - Network Uzmanlığı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Yeni Başlangıç - Network Uzmanlığı

Merhaba, Ben şu anda Istanbul'da bir bankada gişe görevlisi olarak çalışmaktayım. Daha önce programlama üzerine eğitimler veren bir dernekte(isim vermiyorum ama istanbul da bir kurum) C ve C++ üzerine eğitim

RedCoder84 Guest

Standart Yeni Başlangıç - Network Uzmanlığı

Merhaba,

Ben şu anda Istanbul'da bir bankada gişe görevlisi olarak çalışmaktayım. Daha önce programlama üzerine eğitimler veren bir dernekte(isim vermiyorum ama istanbul da bir kurum) C ve C++ üzerine eğitim aldım aynı zamanda programlama üzerine amatör olarak çalıştım.

Sorum şu olacak: Acaba şu anda Network üzerine kendimi geliştimeye başlasam(eğitim vs.) ne kadar sürede bu alanda kendime bir iş bulabilirim, yada böyle bir şey mümkün mü? Bu konuda ciddiyim; ama piyasayı bilmediğim için de boşa kürek çekmek istemiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Şu anda 27 yaşındayım, üniversite olarak bilgisayar veya benzeri bir bölüm okumadım.
    Konu RedCoder84 tarafından (15.07.2011 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Ben bir eğitimci olarak cevap vereyim. Diğer arkadaşlarım sektörün içindeki kişiler olarak cevap yazsın.
    Öncelikle programcılık ve network çok farklı dallar. Sonrasında bu sorduklarınızı burada değil de bir eğitim kurumunda sorsanız, size tumrutaklı laflarla , network ve sistem eğitimi aldığınızda kapıların sonuna kadar açılacağını, tonlarca para kazanacağınızı filan söylerler ama gerçek hayatta durum böyle değildir. Aslında önemli olan kişinin çabası ve tecrübe. Geçen aylarda eğitimime gelen ve büyük çapta bir kurumda bilgi işlemde çalışan üç kişiden ikisi işletme mezunu idi. Yine önde gelen bir ISP nin voip bölümünde çalışan bir arkadaş edebiyat öğretmenliği terkti. Ama kendilerini geliştirmişler ve kabul ettirmişler. Yani çok çalışır gayret eder, CCNA, CCNP gibi sertifikalar alıp güzel işler bulmak mümkün ama polyannacılık ta oynamamak lazım.
    Bir de şu ilana bakınız. SmartPRO Bilgisayar Akademisi Bilişim Sektöründe Kariyer Fırsatları

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

C bilmek bir insanı programcı yapmaz.Sadece C bilerek de piyasada tutunulmaz.Network olarak nitelendirdiğiniz alan ile programcılık çok çok farklıdır.Açık konuşmak gerekirse,üniversitede teknik bir bölüm okumadıysanız ve de belli bir altyapınız olmadığı sürece 27 yaşından sonra bu işlere bulaşmayın derim ben.Yaşınız 20-23 civarında olsaydı belki bir şeyler olabilirdi,yine de olabilir.Yalnız bunun bir garantisi yok.Belli bir yaştan sonra yapılan hatalarında geri dönüşü çok zor oluyor.Bence sizin için zaman kaybı olur.Bir de şöyle bir durum var,bunu sizin için söylemiyorum ama genelde böyle bir izlenim var.İnsanlar,işlerini sevmediği veya yeni birşeyler denemek istediği zaman hemen akıllarına nereden duyuyorlarsa network geliyor.Network uzmanı olmak kolay birşey değildir.Bunun bir limiti yok.Koskoca bir ağı herşeyiyile yöneten bir adam da kendine network uzmanıyım der,bir kablo çakmaktan başka bir şey bilmeyen adam da kendine network uzmanıyım der.Uzun lafın kısası,hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bence hiç bulaşmayın.Ama şöyle bir şey olursa;paranız ve de vaktiniz vardır,bir CCNA eğitimi alırsınız,2 hafta da oturur sınava çalışır sertifikayı alırsınz,ondan sonra da 2.5 ay CCNP alırsınız,kursta 3 kur devam ettiği sürece de oturur sınavları verirsiniz ve de CCNP sertifikası alırsınız,çabuk öğrenen ve de bu alana yatkın biri olursunuz,Şansınız yaver giderse bir de iş bulursunuz bu iş olur!!Bunun olup olmayacağını ancak ve ancak siz bilirsiniz başkası değil.27 yaş olmasına rağmen,ben bu peryodu bu şekilde aşarım ve de başarırım diyorsanız karar sizin.Ama hasbelkader bu işlerle uğraşan biri olarak 27 yaşımdan sonra ben bu riski almazdım.Size başarılar dilerim,umarım hakkınızda hayırlısı olur.

+ Konuyu Cevapla