Bilişim Eğitimleri Hakkinda
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Bilişim Eğitimleri Hakkinda

Merhabalar, Burda bir takım düşünceleri ve bilgi paylaşımı için ilk konumu açıyorum. Yanlış bölüme açtıysam tabiki affola. Benim sorum aslında her yerde reklam yapan, önünü keserek iletişim bilgilerini almaya çalışan

firatr Guest

Standart Bilişim Eğitimleri Hakkinda

Merhabalar,

Burda bir takım düşünceleri ve bilgi paylaşımı için ilk konumu açıyorum. Yanlış bölüme açtıysam tabiki affola.

Benim sorum aslında her yerde reklam yapan, önünü keserek iletişim bilgilerini almaya çalışan fakat ofislerine gittiğinde maddi yönden uymayan eğitim merkezleri.

Sİzce network, donanım, yazılım vb. eğitimler için.

Maddi yönden iyi fiyatı olan eğitimler mi verimliı olur.
    Yoksa. Gitmişken bir defa gidiyorum. Ver tüm parayı düşüncesi ile mi hareket edersiniz.

Benim şahsi düşüncem eğitim aldığın yerin önemi yoktur. Eğitimi sen alırsın. Ne öğrenirsen kendin öğrenirsin. Gerisi göz boyamadır. Dediğim gibi bu benim düşüncem.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

" Ucuzun vardır illeti , pahalının vardır hikmeti " diye boşuna söylememiş atalarımız (mesaj gitmiştir bazı yerlere )

Özel bir üni ye gitseniz 4 yıllık heralde enaz 40 bin dolar kadar bir para sadece okula verirsiniz , bu şekilde bakmak lazım ve meslek kazanma adına gerekli fedakarlık yapılmalıdır diye düşünüyorum ..

Ne öğrenirsen kendin öğrenirsin mantığı var ise kursa gitmeye gerek yok , her türlü kaynak zaten internette mevcut
    Mr.google knows everything , ask to him...

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Egitim almak bazı zamanlar kaçınılmaz oluyor. Çünkü düzgün bir egitimde iş tecrübeleri aktarılıyor ve en önemlisi 3 ayda ögrenebilecein seyleri 5-10 gunde ogreniyorsun. Tabiki pekiştirmesi daha uzun suruyor ancak zamanla ve çalışmayla alakalı. Egitimin bir guzel yanıda motivasyonu arttırmasıdır. Dedigim gibi insanlar kendi seviyelerine göre egitim alabilirler.
    www.cliguru.com

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Kendim çalışayım dediğin zaman bir çok bahane ve engel karşına çıkabiliyor. Ama bir eğitim kurumuna gittiğinde para verdiğin için ister istemez dersleri takip ediyorsun Fazla devamszılık yapmayıp konuları tekrar ederseniz örneğin CCNA almak çok zor değil. Ama kursa yazılıp devam etmeyip , kurs sonunda bir şey öğrenmeyince hoca zaten kelekti demek te var

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

eğer sektöre yeni başlangıç yapıyorsanız hangi kol olduğu fark etmez temel sağlam olsun istiyorsanız eğitim almanız şart.. söz konusu para olunca insanı düşündürmüyor değil; kimisi çok az miktar karşılığında eğitim verirken diger taraf uçuk rakamlara aynı eğitimi vermekte ama söz konusu imkanlar daha fazla oluyor hali ile... soul arkadaşımın dediği gibi 3 ayda kendi başınıza ögreneceğiniz şeyleri 5-10 günde size akrılıyor pekiştirmesi size kalıyor..
    The day that never comes

ilker61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

Yeni başlayanlar için eğitim şart.Benim, öğrenciyken bir arkadaşım vardı.cisco'nun c'sini bilmiyordu adam.kursa gitmedi.pass4sure sorularını ezberledi girdi.ben 3. girişimde CCNA almama rağmen(soruları ezberlemedim),adam ilk girişte CCNA olmuştu.Hoş arkadaşım CCNA olduktan 1 hafta sonra bana şu soruyu sordu::Ya İlker Şu OSI modeli bilgisayarın tam olarak neresinde))

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

banada kursa giderken soruyolardı cat-5 kablodaki renkler osı nin hangi katmanı diye
    The day that never comes

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Ne çok pahalı nede ucuz bir eğitim düşünün bence.

Bence kurslarda işin tamamen show tarafı anlatılıyor. İşin zorlukları, gerçek hayattaki saha tecrübelerinin nasıl olduğu veya olacağını eğitim veren kişi bilmiyorsa yada aktaramıyorsa çok fazla verim alamayabilirsin. İki tane cihazı birbiriyle konuşturmak çok büyük bir yetenekmiş gibi gösterilmekle birlikte insanları gaza getirip gerçek hayatta sanki pat diye iş bulup Routerların başına geçeceğini sanıyor kursiyer kurs bitiminde. Bir Adsl hat oturmadığında yada bir PRI hatta problem çıktığında ne gibi müdahaleler yapılacağını CCNP eğitimini almış bir kişi bilmesi lazım.

Kurstan ziyade tamamen eğitmen ile ilgili senin ne kadar işi detaylı kapabileceğin. Bunun yanı sıra sürekli lab yaparak ve internette bulduğun her dökümanı okuyarak troubloshoot yeteneğini geliştirmenle birlikte kısa sürede geliştirebilirsin kendini. Troubleshoot olayını ne kadar hızlı yapabiliyorsan o kadar iyi senin için.

Kolay gelsin,
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

+ Konuyu Cevapla