yurtdışı hayal mi?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
yurtdışı hayal mi?

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar... Ben henüz sınava hazırlanmakta olan bir kişiyim ve bu sektöre yaş olarak biraz ortayaşta başladım...ancak en kısa zamanda kendimi donanımlı ve bilgili aynı zamanda da tecrübeli

angeldeath Guest

Question yurtdışı hayal mi?

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar...
    Ben henüz sınava hazırlanmakta olan bir kişiyim ve bu sektöre yaş olarak biraz ortayaşta başladım...ancak en kısa zamanda kendimi donanımlı ve bilgili aynı zamanda da tecrübeli hale getireceğim bundan şüphem yok...
    Benim sizlere sorum şudur ki : Ben eğer mümkün olursa bu sektörde çalışmayı yurtdışında (Amerika'da) sürdürmek istiyorum. Çevremde bu sektörde çalışan bazı kişiler bu iş için ''evet orada çalışabilirsin,neden olmasın..orada da bu sektör için açık var'' derlerken, bir diğer grup ise ''valla orada çalışmak zor ve Amerika'da genellikle sertifika sahipleri değil üniversite mezunları iş buluyor ve hatta Hindistan'dan bilişimde iyi olan insanlar gidemiyor.Sanırım açıklamaları da şöyle : ''Yıllardır Çin ile birlikte gelişmekte olan ülkeler arasında büyüme hızı açısından ilk üç sıra içinde yer alan Hindistan GSMH artışındaki en büyük payı yazılım sektöründeki yüksek istihdam kapasitesi ile sağlıyor.Her yıl 200.000 civarında bilişim uzmanı yetiştiriyor.Başta Microsoft ve Cisco olmak üzere birçok devasa dünya şirketi Hindistan'da kurdukları software House larda ürün geliştirmeye başladılar.''
    Anlayamadığım nokta şu, yani benim hiç mi şansım yok ya da olasılığım yaşım yüzünden mi düşük ya da varsa bunun yolu nedir?
    mutlaka aramızda Amerika'da bu işin nasıl olduğunun ya da tecrübe yaşayanlarımız vardır. Bna yardımcı olacaklarına inanıyorum bilgisel açıdan ve nasıl bir yol haritası çizmem gerektiği açısından...
    Saygılar herkese ve şimdiden de cevap veren arkadaşlarıma da teşekkür ederim...

uyduruq isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Hocam benim abd ile ilgili bildiğim, orada lisans mezunlarının iş bulması çok kolay olmuyormuş, yüksek lisans yaptıktan sonra ele avuca gelir bir maaşın oluyormuş.Arkadaş var o söylemişti.

Ama şu da var, kalifiye adam her yerde her zaman bir şeyler bulur yani. Hevesini kırmış olmayayım.

+ Konuyu Cevapla