Üniversitelerdeki CCNA, CCNP Kursları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Üniversitelerdeki CCNA, CCNP Kursları

Merhaba arkadaşlar ben Çukurova Üniversitesinde öğrenciyim ,bilgisayarla ilgili tecrübelerim oldukça fazla ,özellikle yazılım konusunda ...ancak ben her zaman network işini daha fazla merak etmişimdir.Nasıl söylesem kendimi network'e daha yatkın hissediyorum

Rogue isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Lightbulb Üniversitelerdeki CCNA, CCNP Kursları

Merhaba arkadaşlar ben Çukurova Üniversitesinde öğrenciyim ,bilgisayarla ilgili tecrübelerim oldukça fazla ,özellikle yazılım konusunda ...ancak ben her zaman network işini daha fazla merak etmişimdir.Nasıl söylesem kendimi network'e daha yatkın hissediyorum ve seviyorum.Bizim üniversitede ODTÜ bağlı CNNA kursu var sömestr başına 320ytl isteniyor 320*4=1280 YTL ücreti benim için fazla değil uygun.Acaba bu kurslar daha mı iyi yoksa Netron gibi eğitim akademilerinden eğitim almak daha mı iyi ? ...Birde arkadaşlar ben Cisco işine girince sonuna kadar gitmek istiyorum yani gerçekten bu işi severek yapmak istiyorum ,ek tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Kepo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

mrb. ccna kursları temel kurslardır bu kursları alman snn için çok iyi olur . aslında 320 milyon çok pahalı değil zannedersem netron gibi eğitim akademileri daha iyi alıyorlar networkte cisco dan başka kimse yok bu işi yapcaksan ciscoda tabiki sonuna kadar gitmelisin yazılım bilmen routing programlamada işine yarıyacaktır zaten mantık meselesi . Neyse bu kursları alda nerde alcaksan al derim
    Selametle .

latecollision Guest

Alıntı Rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben Çukurova Üniversitesinde öğrenciyim ,bilgisayarla ilgili tecrübelerim oldukça fazla ,özellikle yazılım konusunda ...ancak ben her zaman network işini daha fazla merak etmişimdir.Nasıl söylesem kendimi network'e daha yatkın hissediyorum ve seviyorum.Bizim üniversitede ODTÜ bağlı CNNA kursu var sömestr başına 320ytl isteniyor 320*4=1280 YTL ücreti benim için fazla değil uygun.Acaba bu kurslar daha mı iyi yoksa Netron gibi eğitim akademilerinden eğitim almak daha mı iyi ? ...Birde arkadaşlar ben Cisco işine girince sonuna kadar gitmek istiyorum yani gerçekten bu işi severek yapmak istiyorum ,ek tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
    mrb..çukurova üniversitesinde ögrenciysen netrondan nasıl eğitim alıcaksınki? netron un orada eğitim yeri yok diye biliyorum,bt eğitiminde yok,galiba bilge adamında.ODTÜ ye bağlı ccna kursu senin için en iyisi olur.

Korhan bey sanirim yanlis anlasildim ,ben ODTU ye bagli CCNA merkezi var Cukurova Üniversitedinde dedim.Üniversitedeki CNAP kursunumu yoksa Netron gibi ozel akademilerimi tercih etmeliyim diye sormustum.

latecollision Guest

Alıntı Rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korhan bey sanirim yanlis anlasildim ,ben ODTU ye bagli CCNA merkezi var Cukurova Üniversitedinde dedim.Üniversitedeki CNAP kursunumu yoksa Netron gibi ozel akademilerimi tercih etmeliyim diye sormustum.
    bence arkadaşım çukurova üniversitesinden al bu eğitimi,çünkü tahminime göre orada özel olarak iyi bir eğitim yeri olduğunu düşünmüyorum,tabi cisco ile alakalı,yanlış anlaşılmasın.çünkü istanbul gibi bi merkezde bile özel eğitim yerleri kısıtlı ki sizin orda bence bu daha da kısıtlıdır.Genede bi araştır iyice özel e gidiceksen gidiceğin kursları bi gez.Özelliklede laboratuvarlarını gez.

Üniversitedeki CNAP akademisinin labaratuarini gördüm ,zaten Cisco bizzat kendisi kuruyormuş labaratuarı , cnap.cu.edu.tr

rfnkrmn isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

selamlar

eğitim meselesi bir yerde sende bitiyor. internet sınırsız bir kaynak senin için. netron, bilge adam gibi yerler profesyonel eğitim merkezleridir ve lab larıda ona göre kaliteli ve düzenlidir. fakat ekonomik olarakta bunun karşılığını alırlar !!!

üniversitedeki hocaları bi araştır, ccna ders içeriğini diğer kurs ve kurumlardaki ders müfredatı ile karşılaştır derim. ve bence üniversitede alman gayet mantıklı. derslere katıldığın ve çabaladığın sürece iş sende biter. belki ünivertenizde lab eksiği olabilir fakat bu eksiği sen her zaman olmasada packet tracer-boson-dynagen gibi programlarla kapatabilirsin.

iş her zaman öğrencide biter temelini aldıktan sonra bence çalışırsan olur.

yanlış anlaşılmak istemediğim için tekrar söyleyeyim bence akademik kariyer kurslarını üniversitelerde almak çok çok iyi bir karar. hem fiyat hem eğitim açısından.

bence üniversiteye kayıt ol

serkan660 Guest

mrb bende adanada cisco CCNA eğitimi alıyorum çukurova yı bırakıp bizim kurs yerine genelen bi kaç kişi tanıyorum bırakma sebepleri eğitimin 4 dönem gibi uzun bi süre olması ve eğitimleri yetersiz görmeleridir. şuan senin kararını etkilememek için nerde kursa gittigimi sölemiyorum ama adana piyasasını araştır en iyi hangisi görürsen ben ordayım başarılar

mad axe isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba arkadaşlar. Ben kendi okulumda bulunan akademiden ve dışarıda yukarıda adı geçen firmalardan birinde stajyer konumunda cnap'e devam ettim. Baştan söylüyorum amacım kötülemek kesinlikle değil. Bulunduğum konum dolayısıyla piyasadaki tüm eğitim firmaları ile bağlantım var ve programları, ekipmanları hakkında bilgiye sahibim.

CCNA'den bahsediyorsak aslında kendi kendinize de bu işi yapabilirsiniz. Internet bunun için sonsuz bir kaynak.

Ayrıca illa ben eğitim almak istiyorum diyorsanız yukarıdakilerden daha farklı bir firmayı tavsiye ederim. İsim vermiyorum reklam olmaması için. Biraz araştırarak bulabilirsiniz.

Ben 2 hafta önce CCNA oldum ve yakın zamanda da CCNP'ye devam edeceğim. Kafanıza takılan birşey olursa seve seve cevaplarım elimden geldiğince. Sevgiler.

erkuran isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Adana'da oturan ve Üniversitede CNAP'e katılan biri olarak şunları söyleyebilirim. Evvela kurs gayet güzel ama özel kursların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Adana'da saymış olduğunuz eğitim kurumları yok ama reklam olmasın diye ismini vermeyeceğim özel bir kurum hem cisco sınavlarını yapıyor hem de eğitimini veriyor. Eğitimin tamamı 60 saat sürüyor ve karşılığında sizden 1450 YTL ücret istiyorlar. Kredi kartlarına taksit imkanı da mevcut. Fakat Cisco'ya ait olan CNAP öğrencisi olma şansınız yok. CNAP'de ise 70 saat*4kur = 280 saat eğitim 320YTL * 4 =1280YTL yapıyor. Karar sizin...

+ Konuyu Cevapla