Merhabalar öncelikle her termostat her kombi ile uyumlu çalışır bunu baştan söylemek istiyorum. Netten ucuz bir oda termostatı alıp montajını kendiniz yapabilirsiniz. Benim kombim Arçelik Dgk 20 Ek Lcd , sizinki her ne matka ise hiç farketmez.
İş Adımları :
* İlk adım termostatı duvara yerden 1-1,5 M. yükseğe montaj yapıyoruz. Pencere dibi veya petek yakını olmamasına dikkat edin.
* Termostat Com ve No portlarına kabloyu bağlayıp bu 2 ucu kombi kartındaki termostat girişlerine bağlayacağız. Hangi kablonun nereye bağlandığının hiçbir önemi yoktur.

Termostat Tarafı kablo bağlantısı :

* Kombimizde 2 pin termostat röle uçları için ayrılmış durumdadır. Termostat takılı değilken bu 2 pin birbirine iletken köprü ile irtibatlıdır. Devre bu şekilde tamamlanır. Biz bu devreyi termostat üzerinden geçireceğiz. Yani kombimizi istediğimiz oda sıcaklığına ulaşmak üzere termostat üzerinden kontrol edeceğiz.

Kombinin kartında termostat pinlerine kabloların girilmesi : (2 li beyaz klemens)


Termostattan gelen pinleri yukarıdaki gibi klemense girip, köprü iletkenini çıkardıktan sonra işimiz bitiyor. Köprü iletkeni çıkarmazsanız termostatın bir etkisi olmaz kombi kendi programına göre yanmaya devam eder..


Kombi kapaklarını güzelce vidalayarak kapayıp tasarrufa başlayabilirsiniz .Çalışmaya hazırdır :Hep başkasına ve hep bilişim işlerine çalıştık biraz da kendi evime mesai yapıyorum Bu kolay işlem için servisler bir sürü para alıyor, dikkatlice okursanız 5 dakikada yapabilirsiniz.