Telefon Yönlendirmek
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Hypnotic
  • 1 Post By Hypnotic
Telefon Yönlendirmek

Merhabalar arkadaslar, CTI Route Point kısmından santrali akşam saatlerinde başka bir dahiliye yönlendirmek istiyorum. Bunu ekran kaydı yapan, Jitbit isimli programla yapıyorum, ama işimi görmüyor. Başka bir yolu var mı?

muratweb is offline Junior Member

Default Telefon Yönlendirmek

Merhabalar arkadaslar,
    CTI Route Point kısmından santrali akşam saatlerinde başka bir dahiliye yönlendirmek istiyorum. Bunu ekran kaydı yapan, Jitbit isimli programla yapıyorum, ama işimi görmüyor. Başka bir yolu var mı?

Hypnotic is offline Co Administrator

selam

yapmak istediğiniz tam olarak nedir.
    ekran kaydı yapan bir program ile ucm arasındaki ilişkiyi kuramadım?
    muratweb likes this.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

muratweb is offline Junior Member

Aslında durum şöyle
    Santrali akşam 17:00 dan sonra başba bir numaraya yönlendirmek istiyorum. Ciscoda otomatik yapabilme imkanım var mı?

(Biz manuel olarak ekran kaydı yapan bir program bulduk, ekran hareketlerini kayıt ediyor. Daha sonra görev zamanlayıcısndanda bunu 17:00da çalıştır diyoruz, o saat geldiğinde otomatik yapıyordu.)

Sadece CUCM varsa network yapınızda, bunu CUCM üzerinden otomatize edemezsiniz. Bunun için ayrı bir appliance sisteme ihtiyacınız var ama karşılaştığım bir çok firmada böyle bir durumda santral görevlisi iş çıkışı, hangi numaraya yönlendirilecekse kendisi yönlendiriyor.

Sizde böyle bir talepte bulunabilirsiniz santral görevlisinden.
    Nexus likes this.
    //
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

salihugur is offline Junior Member

Bulk Administrationdan 2 Update line oluşturup bunu akşam ve sabah için schedule edebilirsin.

ozcan is offline Junior Member

Öyle bir şey var tabi fakat telefon üzerinde "Cevaplama grubu oturumunu kapat" sekmesini eklemen gerekiyor

Selam,

Aradan geçen uzun zamandan sonra konu açıldığı tarihte olmayan, daha sonradan eklenen yeni özellik sayesinde bu işlemi yapabiliyorsunuz. Time of Day özeliği sayesinde off time ve on time saatleri belirleyip, off time zamanlarda çağrıları istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.

Call Routing > Class of Control menüsünden;

Time Period
    Time Schedule
    partition

oluştururarak, çağrının sisteme ilk geldiği noktaya (route pattern olabilir) uygulanarak konfigürasyon yapılabilir.
    Last edited by Hypnotic; 11.09.2018 at 14:19.
    //
    //

+ Reply to Thread

Bookmarks