Call Manager, Call Center Yönlendirme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Call Manager, Call Center Yönlendirme

Arkadaşlar merhaba, Öncelikle konuyu doğru yere mi açıyorum,yanlış ise kusura bakmayın. Cisco Call maneger version 8.6.2.20000-2 kullanıyoruz sistemimizde. Yapımız da 1 adet Call maneger ve Çağrı merkezi için ayrı bir

gvarol is offline Junior Member

Default Call Manager, Call Center Yönlendirme

Arkadaşlar merhaba,
    Öncelikle konuyu doğru yere mi açıyorum,yanlış ise kusura bakmayın. Cisco Call maneger version 8.6.2.20000-2 kullanıyoruz sistemimizde. Yapımız da 1 adet Call maneger ve Çağrı merkezi için ayrı bir yazılım kullanıyoruz. Şu şekilde bir sorunum var içeri de 2215 call manager dahilisini arayan 1117 çağrı merkezinin dahilisine yönlecek bu işlem daha önceden Call manager üzerinde yapılı fakat ilgili yerleri bulamadım firmada yeni başladım bu konu da bana yardımcı olma şansınız var mı ?

Şimdiden teşekkürler.

Hypnotic is offline Co Administrator

Selam,

UCM Administrator sayfasında Call Routing sekmesi içerisinde Route Plan Report bağlantısına girin. Directory Number seçili iken oradaki kutucuğa 2215 yazın ve çıkan sonuçlardan hangisi aradığınız call routing rule'u ise onu seçip üzerinde işlemler yapabilirsin.

Konuya hakim olmadığın için tavsiyem; herhangi bir değişiklik yapmadan önce değiştireceğin sayfanın ekran görüntüsünü al. Ne olur ne olmaz, Yanlış bir konfigürasyon yapıp eski haline getiremeyebilirsin.

Kolay gelsin.

+ Reply to Thread

Bookmarks