CUCM ve UCCX Entegrasyonu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
CUCM ve UCCX Entegrasyonu

Arkadaşlar Merhaba, Bir lokasyonda CALL Manager 8.6 ve UCCX 8.5.1 kurulumu olacak. UCCX istemelerinin sebebi Desktop agent kullanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Desktop Agent kurmak isterken ICM bilgisi soruyor. Benim Öğrenmek istediğim

katakulleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart CUCM ve UCCX Entegrasyonu

Arkadaşlar Merhaba,

Bir lokasyonda CALL Manager 8.6 ve UCCX 8.5.1 kurulumu olacak. UCCX istemelerinin sebebi Desktop agent kullanmak istemelerinden kaynaklanıyor.

Desktop Agent kurmak isterken ICM bilgisi soruyor.

Benim Öğrenmek istediğim Desktop Agentları nasıl kuruyoruz ve UCCX ile ilişkilendiriyoruz. Bildiğim kadarı ile ISM UCCE aslında. bu konuda tecrübesi olan var ise yardımcı olabilirmi ?

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

Öncelikle plan program yapmak lazım. Daha sonra CAD neden istiyorlar bunu öğrenmek lazım.

1- CUCM Kurulumu tamamlanacak,
    2- CUCM üzerinde telefonlar register edilecek.
    3- CAD kullanacak userlar CUCM üzerinde oluşturulacak veya LDAP ile import edilecek.
    4- CAD kullanacak userlar’a End User Page’inden uccx user olduğuna dair field seçilerek telefon mac adreslerine yetkilendirilme yapılacak. ( 8.6 sürümde bu seçenek var mıydı emin değilim )
    5- CUCM üzerinde AXL user oluşturulup UCCX database’ine yönetme/yazma yetkisi verilecek.
    6- UCCX kurulumu ve sonrasında CUCM ile Entegrasyonu yapılacak. ( Entegrasyondan önce license key isteyecektir )
    3- UCCX üzerinde Team, Skil ve CSQ tanımları yaparak supervisor ve client sınıflandırmalarını düzgünce tanımlamalısınız. Daha sonra client PC’lerine CAD kurulumu gerekiyor. uccx üzerinde applications menüsünden CAD ve diğer app’leri indirebilirsiniz.

Neye hakim olup, neye hakim olmadığınızı bilmediğim için ana başlıklar altında yazdım. Aslında her adımda daha fazla detay konfigürasyon çıkar karşınıza.

Konuya çok hakim değilseniz demo ortamınız falan varsa öncesinde kendiniz kurup kurcalayın. Admin ve installation guide'lar üzerinden gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra youtube üzerinde'de işinize yarayacak videolar olabilir.

Kolay gelsin.

katakulleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim problem çözdüm demo ortamında kurulumu yapıp müşteridede kurulumu gerçekleştirdim.

+ Konuyu Cevapla