PRI-Fax Over Fxs
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
PRI-Fax Over Fxs

ArkadaşlarMerhaba, voice gateway üzerinde 15 numaralı bir pri hattım mevcut ve fxs portlarından 5 tanesine bu hatlardan 5 tanesini tanımladım. Call manager ile hiç bir ilişkilendirme yapmadım translation rule larımı

katakulleci is offline Member

Default PRI-Fax Over Fxs

ArkadaşlarMerhaba,

voice gateway üzerinde 15 numaralı bir pri hattım mevcut ve fxs portlarından 5 tanesine bu hatlardan 5 tanesini tanımladım. Call manager ile hiç bir ilişkilendirme yapmadım translation rule larımı ona göre ayarladım. Şu anda bu hatların üzerine analog telefon taktığımda arama alıp yapabiliyorum. Ancak fax makinesi taktığımda ise gönderim yaparken karşı tarafın faxı açıyor sinyalı veriyor ( kısa bir şekilde ) ancak gönderim yapmıyor. fax alma denemelerinde ise birnumaradan alım yapabildim ancak onada okey mesajı gitmiyormuş başka bir faxada gönderim yapamadım. fax için voip service pots altında fax rate i disable ettim voice service voip altındda ise t38 i aktif ettim. çalıtığını bildiğiniz örnek birkonfig varmı yada yazabilirmisiniz ?

Hypnotic is offline Co Administrator

Selam,

soruda mantık hatası var.
    pri hattım var demişsiniz ve bu pri hattın bir kısmını fxs portlara bağlamışsınız. pri hat, fxs'te sonlandırılmaz.
    son cümlenizden anladığım kadarıyla fax sorunu yaşıyorsunuz, konfigürasyonu buraya gönderebilirseniz belki yardımcı olabiliriz. hazır bulduğunuz konfigürasyonlar işe yaramayabilir.

+ Reply to Thread

Bookmarks