Cisco UnityExpress 8.6 ve Call Manager 8.6 entegrsyonu hakkında
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco UnityExpress 8.6 ve Call Manager 8.6 entegrsyonu hakkında

Arkadaşlar Merhaba , Başlıkta bahsettiğim gibi Cue ve CUCM entegrasyonunu yaptım. Cti port ve Cti route point ler cucm e register oldu. Callingserach space ve partition kıısmarınıda ip phone ile

katakulleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Cisco UnityExpress 8.6 ve Call Manager 8.6 entegrsyonu hakkında

Arkadaşlar Merhaba ,

Başlıkta bahsettiğim gibi Cue ve CUCM entegrasyonunu yaptım. Cti port ve Cti route point ler cucm e register oldu. Callingserach space ve partition kıısmarınıda ip phone ile aynı yaptım. CUe wiazard üzerinden oluşturduğum jtapi user ve webadmin bilgileri ile CUE üzerinde de oluştrmuş olduğum port ve route pointleri gördüm .

Ancak bir test telefonundan voicemail ve auto attendant aramaya çalıtığım zaman fast busy alıyorum. başka birşey dahamı yapmam gerekir. region tarafındada cucm g.711 codec kullanıyor. Lisanslarımda aktif durumda . Yardımcı olacak bir arkadaş olursa çok sevinirim .

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

CTI port ve CTI route point'ler cucm tarafında register görünüyorsa küçük bir iki noktayı atlıyor olabilirsiniz. Konfigürasyon biraz uzun sayılabilir ve bir çok konfigürasyonu check etmeniz gerekecek. Normalde, register olduktan sonra cucm ve cue tarafında port ve Cti route point'leri resetlediğinizde sorun kalmaması lazım. CUE servislerini'de bir check edin.

+ Konuyu Cevapla