Remote Destination Profile
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Remote Destination Profile

Merhaba; Bir müşterimiz şöyle bir sorun yaşıyor; CUCM üzerinde Mobility olarak GSM numaraları tanımlı. Remote Destination Profile üzerinde bu GSM numaraları tanımlı. Tanımlı olan GSM numaralarından kendi santrallerini aradıklarında mesaj

fbli84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart Remote Destination Profile

Merhaba;

Bir müşterimiz şöyle bir sorun yaşıyor;

CUCM üzerinde Mobility olarak GSM numaraları tanımlı.
    Remote Destination Profile üzerinde bu GSM numaraları tanımlı.
    Tanımlı olan GSM numaralarından kendi santrallerini aradıklarında mesaj kutusu devreye girmektedir. Kendi dahililerini çevirdiklerinde ise Meşgul tonu alıyorlar.

Santral telefonunu tuşladıklarında mesaj servisi değilde Santralin düşmesini, kendi dahililerini çevirdiklerinde de mesaj kutusunun devreye girmesi sağlanabilir mi?

Saygılarımla.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

tabiki yapılabilir. santral telefonu üzerindeki mesaj servisini disable edilerek yapılabilir veya mesaj servisi belli bir süre sonra devreye girmesi sağlanabilir. Tabi bu verdiğim çözüm, normal şartlar ve konfigürasyonlarla işini görür. bahsettiğin cucm üzerinde ne gibi konfigürasyonlar var, ne gibi rule'lar tanımlanmış bilmedğim/görmediğim için kesin bir cevap vermek zor olur.

Kolay gelsin.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

+ Konuyu Cevapla