Cisco 7912G ip phone
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 7912G ip phone

Merhaba, Cisco 7912G modelini sip olarak nasıl kullanabilirim. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

master2st isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 7912G ip phone

Merhaba,

Cisco 7912G modelini sip olarak nasıl kullanabilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

cisco'nun kendi sitesi üzerinde SIP firmware dosyaları var bunları indirim call managera yükleyerek cihazın device defaultunu bu dosya olarak yarlamanız gerekli

climax isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba ;

Aynı şekilde bendede bu problem mevcut elimde 1 adet 7912g cisco ip telefon var. Asterix bir santralim var, Cisco cihazım sccp protokolünde benim bunu sip protokolüne çevirmem gerekiyor. Elimde gerekli sip firmware dosyası mevcut tüm dökümanları okudum fakat firmware update yapamadım. Call manager demişsiniz ama call manager kuracak bir donanımım yok. Bildigim kadarı ile her donanıma call manager kurulmuyor. Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

Yine aynı şekilde cisco.com'dan sip firmwire'ini indirip bilgisayarınızda bulunan tftp server applicationu aracılığı ile yükleyebilirsiniz. Forumda veya google'da konuyu biraz araştırdığınızda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.

voip isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

sccp çalışan cisco ip telefonları sip e çevirmek için yapılması gereken iş cisco.com üzerinden firmware indirip tftp ile ip telefona göndermektir. Ancak ben bu işi yaptım firmware bir türlü yemiyor derseniz. Firmware ile birlikte xml dosyası oluşturmanız ve tftp içerisinde bu dosyaları da koymanız gerekmektedir.

1- cisco.com üzeridnen firmware indir.
    2- sep(mac-address).cnf.xml for Cisco 79xx phones running SIP Cisco Forum FAQ | DSLReports.com, ISP Information buraaki prosedürü uygulayın
    3- SEPiptelefonununmacadresi.cnf.xml dosyayı tftp ye atın
    4- dialplan.xml dosyasını tftp ye atın.
    5- Telefona gönderin
    6- Biraz çetrefilli ve can sıkan bir prosedür olmasına rağmen cisco ip telefonunuz kesinlikle sip çalışacaktır.
    Dont try this on your SIP devices ;-) :

+ Konuyu Cevapla