CUCM 8.6.2 CLI Komutları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Hypnotic
CUCM 8.6.2 CLI Komutları

Merhaba; Expansion module üzerinde tanımlı olan bazı numaralar meşgul olduğunda kırmızı ışık yanmıyor. CUCM'a cli olarak bağlanıp kontrol etmek istediğimde "admin:" olarak geldi ve tipik cisco komutları ile mevcut konfigürasyonu

fbli84 is offline Member

Default CUCM 8.6.2 CLI Komutları

Merhaba;

Expansion module üzerinde tanımlı olan bazı numaralar meşgul olduğunda kırmızı ışık yanmıyor. CUCM'a cli olarak bağlanıp kontrol etmek istediğimde "admin:" olarak geldi ve tipik cisco komutları ile mevcut konfigürasyonu göremedim CUCM cli moddaki komutları ile ilgili bilginiz var mıdır?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Hypnotic is offline Co Administrator

Selam,

cucm'ın cli komutları bir telefon, bir device pool yada bir kaç region için kullanılmaz. cli ekranı tamamen sunucuya webten erişilemediği durumlarda yada sunucu/CUCM servislerinin restart edilmesi gerektiği gibi durumlarda bağlanılır. Tamamen, sunucu ve sistemle ilgili bir işlem yapılacaksa cli, daha doğrusu ssh ile bağlantı kurulur. SSH ile bağlandığınızda da standart linux redhat komutlarını kullanırsınız. Neticesinde redhat üzerinde koşan bir sistemdir CUCM.

Telefon, sip trunk, device pool, vs vs vs konfigürasyonlar için webten erişerek yapılabilir.
    Bahsettiğiniz problemle ilgili olarak modülün takılı olduğu device'ı phone kısmından aratın ve device içersine girdiğinizde Expansion module information bölümünü göreceksiniz. oradan 7914 expansion module'ü seçip/save ederek aktif edebilirsiniz.

kolay gelsin.
    fbli84 likes this.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

fbli84 is offline Member

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

ferhataksoy is offline Junior Member

konulara geç cevap yazıyorum ama foruma yeni üye oldum o yüzden. Belki bir işe yarar:

expansion module ün bağlı olduğu IP telefonun subscribe calling search space 'inin içinde meşgul olduğunu görmek istediğin numaranın route partition ı da olmak zorunda.

MCyagli is offline Administrator

Nasipse bende haftaya kurucam CUCM 8.6.2 yi Vmware Esxi üzerine
    Mehmet Ceyhan YAĞLI
    I learn, I teach

www.mcyagli.com

Hypnotic is offline Co Administrator

Quote Originally Posted by MCYagli View Post
    Nasipse bende haftaya kurucam CUCM 8.6.2 yi Vmware Esxi üzerine
    Kur kur, hep destek tam destek ESXi VM üzerine kurarken linux 5 32 bit olarak seç işletim sistemini yada cisco.com'dan 8.6.2 için owa template'ini indirerek kurmayı dene.

Kolay gelsin.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

MCyagli is offline Administrator

16 gb lik bir server um var

Vmware ESxi 5.x üzerine ACS 5.x kurdum Security için --- Cisco tüm ürünlerde Red Hat çekirdeğini kullanmaya başladı.

CUCM çok büyük bir olay. Tek sınava sğmamış CIPT1 ve 2 diye bölmüşşler

hele CME bitsin iyice hemen Yüklüyürm...
    Mehmet Ceyhan YAĞLI
    I learn, I teach

www.mcyagli.com

+ Reply to Thread

Bookmarks