Call Manager
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Call Manager

Arkadaşlar Merhaba, Şirketimizde kurulu olan Cisco Call Manager 6.x için 3 tane sorum olacak. 1- Cisco ip telefon üzerinde bulunan Msgs tuşuna bizim şirketimizde kullandığımız sesli mesajları dinlediğimizi dahiliyi nasıl

katakulleci is offline Member

Default Call Manager

Arkadaşlar Merhaba,

Şirketimizde kurulu olan Cisco Call Manager 6.x için 3 tane sorum olacak.

1- Cisco ip telefon üzerinde bulunan Msgs tuşuna bizim şirketimizde kullandığımız sesli mesajları dinlediğimizi dahiliyi nasıl ekleyebilirim yane tek tuşla oraya nasıl erişim sağlayabilrim.

2- İp telefonların üzerinde nasıl tamplate ve istedğimi kısa yolları atayabilirim.

3- Kişilere cevapsız çağrı geldiğinide mail server ayarlayarak o kişilere buradan arandınız gibi mail gönderme imkanım varmı ?

İlginize şimdiden tşk ederim...

Hypnotic is offline Co Administrator

Selam,

1- Advanced features/Voice Mail/voice mail port menüsünden pilot numara oluşturun. Sonrada Device/CTI Route point menüsünden bir line tanımlayarak yapabilirsiniz. Aynı şekilde sesli mesaj sistemi olarak kullandığınız programda da aynı numarayı oluşturun. Mantık bu şekilde, birazda döküman kurcalarsanız yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

2- Device/Device Profile/Phone Button Template menüsünden ve softkey template/kullandığınız bir template seçin ve içersine girdiğinizde sağ üstte Related Links menüsünden Configure Softkey Layout seçip Go! diyin. Çıkan ekranda buton fonksiyonlarını istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

3- Emin değilim ama bu işlemi yapıyorsa Cisco unity yapıyordur. Guide'ında vardı diye hatırlıyorumm ama emin değilim.

İyi çalışmalar.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

+ Reply to Thread

Bookmarks