SIP İnvite Mesaj
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
SIP İnvite Mesaj

İyi günler Arkadaşlar, Şu an SIP Provider ile ilgili bir projem var.Registration ve RTP kısmını hallettim.Şu an INVITE mesajları ile uğraşıyorum Ama bir sorum olacak; Şimdi ben normal INVITE mesajımı

rainbowk17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart SIP İnvite Mesaj

İyi günler Arkadaşlar,
    Şu an SIP Provider ile ilgili bir projem var.Registration ve RTP kısmını hallettim.Şu an INVITE mesajları ile uğraşıyorum
    Ama bir sorum olacak;
    Şimdi ben normal INVITE mesajımı yolluorum SIP servera.(Content-Length=851)
    Oda benden Proxy-Authenticate istiyor.Bende aynı şekilde Authenticate bilgileri yolluorum.(ACK ile birlikte--Content-Length=851)...Ve SIP server bana 400 Bad Content-Length(larger than datagram) diyerek isteğimi reddediyor.Şimdi 1.mesajdada content-length ayarım 851 olmasına rağmen hiç bir sorun yaratmamıştı.İkinci mesajımda neden böyle bir hata veriyor?
    content-length=0 yaptığımda ise program direkt sonlanıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

rainbowk17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,
    sorunu çözdüm.Anlatayım hemen,
    UDP client ile yolluyordum mesajları.MTU(1500 byte) sınırını aştığımı öğrendim.Ve bu sınır aşıldığında ise mesajım direkt fragmante ediliyormuş.TCP clienti kullandım ve sorunun halloldu.

Cagdas Yalman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

@rainbowk17 ye 10 puan

Problemi çözdükten sonra geri dönüş için
    Carpe dieM

+ Konuyu Cevapla