Cisco 7941 Kurulum Hatası
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 7941 Kurulum Hatası

Merhaba arkadaşlar, İlk defa sıfırdan bir IP Phone 7941 kurdum. "Herşeyiyle çalışıyor başardım!" derken bir sorunla karşılaştım. Services'e bAstığımızda Extension Mobility, subscribe yapmama rağmen görünmüyor. Ayrıca Directories 'e bastığımda da

ertantunali isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Exclamation Cisco 7941 Kurulum Hatası

Merhaba arkadaşlar,

İlk defa sıfırdan bir IP Phone 7941 kurdum. "Herşeyiyle çalışıyor başardım!" derken bir sorunla karşılaştım.

Services'e bAstığımızda Extension Mobility, subscribe yapmama rağmen görünmüyor. Ayrıca Directories 'e bastığımda da herkeste çıkan Corporate Directory yok. Bu arada üzerindeki saat de 3 saat geride.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

Kurdum derken cisco unified communications manager (CUCM) mı kurdunuz? yoksa mevcut bir cucm'a 1 tane telefon' mu register ettiniz?
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Selam,

İlginiz için teşekkürler.

Sadece sıfır kutudan çıkardığım bir telefonu register ettim. CUCM den gerekli bilgileri girdim ( tel no., ad-soyad,Device Name vb. ) Telefonu sisteme bağlayınca da girdiğim bilgiler başarılı bir şekilde telefona geldiğini gördüm. Ama yukarıda belirttiğim hatalarla karşilaştım.

Teşekkürler.

Selam,

Muhtemelen ilgili lokasyonda kullanılan device pool seçiminde bir yanlışlık yapmış olabilirsiniz. Aynı lokasyonda kullanılan sorunsuz çalışan bir telefonun tanımına bakarak yaptığınız tanımları kontrol edin.
    Diğer telefonlardada aynı sorunlar varsa farklı bir aksiyon almak gerekir.

iyi Çalışmalar.
    //
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Selam,

Kontrol ettim device pool, default verilmişti daha önceden kuran firma tarafından. Bu yenide de ben de default yapmıştım.Diğer kısımları da kontrol ettim ama nafile. Tüm tanımlamalar aynı.

Acaba nereyi atlıyorum diye düşünmeden edemiyorum.. Ya da telefon üzerinde mi bir ayar yapmam lazım?

Teşekkürler.

Selam,

Siz yeni mi geçtiniz ip telefon yapısına anlayamadım tam olarak. yani mevcutta tüm telefonlar sorunsuz çalışıyorsa siz tanımlamayı yaparken bir hata yapmış olabilirsiniz. Ama yapıdaki telefonların bazılarında saat problemi vs problemler varsa cucm yapılandırırken eksik yapılandırımış olabilir. Bir kaç menüyü kontrol etmek gerekir bu durumda. CUCM servislerinide kontrol etmek gerekebilir.

Telefon üzerinden bir şey yapılmasına gerek yok.
    //
    //

Merhaba,

Biz 2008 yılında geçmiştik ip telefon yapısına. Mevcut telefonları yönetebilmek için 2 günlük bir kurs almıştım. 4 yıldır herşey sorunsuz çalıştı. Fakat ilk defa yeni bir telefonu kutusundan açıp kurdum. Ve yukarıdaki sorunlarla karşılaştım.Diğer telefonlarda bir sorun yok. Yeni telefon tanımlaması yaparken sizce nasıl bir hata yapmış olabilirim? Can alıcı bir noktası varmıdır kurulumun da oraya bakayım?

Teşekkürler.

Yok mu arkadaşlar fikri olan??

+ Konuyu Cevapla