Sip IP Telefon, Arama Almıyor
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
Sip IP Telefon, Arama Almıyor

Merhaba, Thomson ST2030 IP Telefonu yeni aldım ve son firmware güncellemelerini yaptım. Thomson ST2030 IP Telefonu arama yapıyor fakat bir süre sonra gelen aramaları almıyor. Cihazı kapat/aç yaptığımızda cep telefonumuz

webhox is offline Junior Member

Red face Sip IP Telefon, Arama Almıyor

Merhaba, Thomson ST2030 IP Telefonu yeni aldım ve son firmware güncellemelerini yaptım. Thomson ST2030 IP Telefonu arama yapıyor fakat bir süre sonra gelen aramaları almıyor. Cihazı kapat/aç yaptığımızda cep telefonumuz ile aradığımızda cihaz çalıyor fakat 5-10 dakika sonra tekrar aramaya kalktığımızda arama yapmıyor
    Thomson ST2030 IP Telefonumuz kapalı gözüküyor fakat dışarıya arama gerçekleştirebiliyoruz. Bununla ilgili olarak ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

hb1989 is offline Senior Member

SIP Server olarak neyi kullaniyorsunuz? Telefonla Server arasindaki Timer lari kontrol edin.

webhox is offline Junior Member

Quote Originally Posted by hb1989 View Post
    SIP Server olarak neyi kullaniyorsunuz? Telefonla Server arasindaki Timer lari kontrol edin.
    Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Sip server olarak netgsm.com.tr kullanılmaktadır. Bahsi gecen ayarları nasıl yapacağımız konusunda bilgi verebilirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

hb1989 is offline Senior Member

Yani lokal SIP Server kullanmiyorsunuz, internet üzerindeki SIP provider dan telefon ediyorsunuz. Bu durumda SIP telefonunuzu bagladiginiz router da port ve firewall ayarlarini kontrol edin, ve telefonunda Basic Setup altindaki Registration Timer ini düsürüp deneyin.

+ Reply to Thread

Bookmarks