CheckPoint ve IP Communicator VPN
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
CheckPoint ve IP Communicator VPN

Arkadaşlar Merhaba , Aşağıda yaşadığım problem ve problem ile ilgili denediklerimi yazıyorum. Şirketimizde checkpoint firewall ve cisco call manager 6.0 mevcut . dışarıdaki kullanıcılarım Checkpoint securemote ssl-vpn client ile bağlandıklarında

katakulleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart CheckPoint ve IP Communicator VPN

Arkadaşlar Merhaba ,

Aşağıda yaşadığım problem ve problem ile ilgili denediklerimi yazıyorum.

Şirketimizde checkpoint firewall ve cisco call manager 6.0 mevcut . dışarıdaki kullanıcılarım Checkpoint securemote ssl-vpn client ile bağlandıklarında ip communicator üzerinden konuşma yapabiliyorlardı . xpden windows 7 ye geçiş yapana kadar şu anda ses karşıya ulaşıyor ama karşı tarafın sesi gelmiyor . One-way audio sorunu olarak görebilirsiniz cisconun kendi sitesinde. Ancak bu sorun xp de yok stabil bir şekilde çalışıyor. secure client ve ip communicator xp uyumluluk olarak çalıştırdım olmadı. ip communicator yerin 3.part yazılımlarla denedim yine olmadı. ip communuicator üzerinde audio sekmesi altında network tabında bağdaştırıcı ve tftp server ayarlarını yaptım yine olmadı.

Bu konuda fikri yada deneyimi olan varsa yardım edebilirse sevinirim.

İyi Günler

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam;

kullandığınız ip comminicator versiyonu nedir?

katakulleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

2.0 7.0 ve 8.6 versiyonalrını denedim sadece onlarda değil 3.rd party yazılımlarıda denedim

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ben sorunun check point tarafında kaynaklandığını düşünüyorum, muhakkak checkpointin xp ve Win7 ile iletişimi arasında bir farklılık vardır.

+ Konuyu Cevapla