CallManager 7 IP Phone Saat Problemi - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 15 sonuçtan 11 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
CallManager 7 IP Phone Saat Problemi

CUCM Menülerinden Bulk Administration > Phone > Update Phone > Query Menüsüne girdiğinizde Directory Number seçilerek sorunlu olan dahililerin/telefonların tümünü aynı anda device poollarını değiştirebiliriniz. Örneğin 515XX ve 514XX dahili

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

CUCM Menülerinden

Bulk Administration > Phone > Update Phone > Query

Menüsüne girdiğinizde Directory Number seçilerek sorunlu olan dahililerin/telefonların tümünü aynı anda device poollarını değiştirebiliriniz.
    Örneğin 515XX ve 514XX dahili aralıklarının device poollarını değiştireceksiniz diyelim;

Search kısına 515 yazıp search ettiğinizde o dahili aralığına ait tüm telefonlarda DP değiştirebilirsiniz.Tavsiyem önce 1 telefon seçip deneyin, sonra tüm telefonlarda uygulayın. Yanlış bir seçim yaptığınızda tüm telefonlar etkilenir bu işlemden.

En kısa şekli budur.

Kolay gelsin,
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

yamank isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Thumbs up

Problemi Cisco official forumu üzerinde de biraz araştırdım...

Bu durum bazı Cisco sürümleri için bilinen bir bug 'mış. Bazı telefonlarda saat değişikliğini 1 hafta önceden yapıyormuş. Cisco çözüm için fixler çıkarmış. Bu fixleri kontrol edip yüklemeye çalışacağım. Eğer başarılı olamazsam senin yöntemini deneyeceğim.

Desteğin için çok teşekkürler.

https://supportforums.cisco.com/message/3212331#3212331

Selam,

Evet aynı durum geçen sene'de başıma gelmişti. 1 hafta öncesinden saatler geri alınıyor. 1 hafta sonra türkiye'deki saatler geri alındığında sorun düzeliyor.

iyi çalışmalar.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

osmanbabür isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba ,
    Bu duruma benzer bir sorunu bende yaşadım. dediklerinizi uyguladım. time zone ayarlarını yaptım sorun çözüldü. yapımda iki çeşit telefon bulunmakta. 7911 ve 7942 modelleri. 7911 modelleri saat updatelerini yaptılar fakat 7942 modeli restart ettiğim halde saat updatelerini yapmadılar. bu sorun çok ilginç geldi bana. Sizce mantıklı bir açıklaması olabilir mi ?

Alıntı osmanbabür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Bu duruma benzer bir sorunu bende yaşadım. dediklerinizi uyguladım. time zone ayarlarını yaptım sorun çözüldü. yapımda iki çeşit telefon bulunmakta. 7911 ve 7942 modelleri. 7911 modelleri saat updatelerini yaptılar fakat 7942 modeli restart ettiğim halde saat updatelerini yapmadılar. bu sorun çok ilginç geldi bana. Sizce mantıklı bir açıklaması olabilir mi ?
    Selam,

CUCM konfigürasyonunu görmeden net bir şey söylemek zor olur. Device pool ile ilgili konfigürasyonları gözden geçirerek sorun çözümüne gidilebilir. Çözüm için bir veya daha fazla menünün konfigürasyonu kontrol edilmesi gerekebilir.

İyi Çalışmalar.

+ Konuyu Cevapla