Ofis icin Telefon Sistemi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Ofis icin Telefon Sistemi

Merhaba, Konuyla ilgili arastirmalar yaptim ancak profesyonelce yazilmis teknik terimi bol dokumanlardan bir sey anlamadim bu yuzden burada konu acma ihtiyaci hissettim. Durum su ki; ofisimizi arayanlarin telefonda telesekreterle karsilanmasini

farewellballad Guest

Standart Ofis icin Telefon Sistemi

Merhaba,

Konuyla ilgili arastirmalar yaptim ancak profesyonelce yazilmis teknik terimi bol dokumanlardan bir sey anlamadim bu yuzden burada konu acma ihtiyaci hissettim.

Durum su ki; ofisimizi arayanlarin telefonda telesekreterle karsilanmasini istiyoruz. Cikacak sesli mesajda A bolumu icin 1'e B bolumu icin 2'ye basin gibi bir sey olmali ve yonlendirmeli. Ayni zamanda ofis icinde ucretsiz gorusme de yapilabilmeli tabii ki. Bunun haricinde tum olan bitenleri monitor etmek istiyoruz.

Soracagim soru,
    elimde fazladan bir bilgisayar var ve buna linux + asterisk kursam, uzerine de elastix veya alternatif bir program kursam yeterli olur mu?
    Bunun icin ne gibi donanimlara ihtiyacim var? Baglantilar nasil olmalidir? (Kablolar vs)
    Zycoo ZA4P isimi gorur mu?
    SIP nedir, SIP server'a neden ihtiyacim var?

Tecrubelerinize guveniyorum, umarim anlayabilecegim bir dilde tarif edersiniz Simdiden tesekkurler.

cobanoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

merhaba,

kullanici sayiniz nedir?
    ayrica telefon hatlariniz PSTN line mi ? ve sayisi nedir ?

Cobanoglu
    CCDP, CCNP, CCIP, CCNA Voice & Security

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam

istediğiniz yapıyı bir adet cisco voice gateway ve ihtiyacınız kadar ip telefon ile profesyonel bir çözüm sunabiliriz. İstediğiniz anons ve tuşlama sonrasında ilgili kullanıcıya yönlenmeleri için de ekstra bir yazılıma ihtiyacınız olmaz yazılıcak bir script ve anons ile bu çözülebilir. PRI yada Analog hat kullanıp kullanmamak size kalmış bir durum, eğer kullanıcı sayınız fazla ise DID aralığı fazla olduğundan PRI daha çok işinize yarıyacaktır.

+ Konuyu Cevapla