CCNA Voice Lab Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
CCNA Voice Lab Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar. Voice Lab kiralamak,kurmak bildiğimiz üzere oldukça maliyetli olduğundan gerek ilgili sınava hazırlanan,gerek evinde veya ofisinde Voice Lab kurmak isteyen arkadaşlar olduğunu bildiğim için bu konuyu açmayı uygun buldum.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Lightbulb CCNA Voice Lab Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar.
    Voice Lab kiralamak,kurmak bildiğimiz üzere oldukça maliyetli olduğundan gerek ilgili sınava hazırlanan,gerek evinde veya ofisinde Voice Lab kurmak isteyen arkadaşlar olduğunu bildiğim için bu konuyu açmayı uygun buldum.
    Lab için gerekli ekipman yazılım v.s hepsi burada olacağı gibi nasıl yapılır videomuz bile var. Videoyu izleyerek adım adım gitmenizi öneriyorum.

1 - Öncelikli olarak Cpu ve Ram miktarı yeterli bir Pc üzerine Vmware yani sanal bir makina kuruyoruz ben sanal pc olarak win xp kullanmıştım. Vmware download linki ;

VMware Workstation - Indir - TR - Download.CHIP.eu

2 - Vmware üzerinde işletim sistemini kurduktan sonra tabiki her zamanki yardımcımız GNS3'ü kuruyoruz.
    Gns3 download linki ;

Download | GNS3

3 - Ip telefon olarak kullanacağımız SoftPhone yazılımı ve Call Manager CCNA Voice Kitimiz içerisinde mevcut.
    CCNA Voice Kiti linkten download ediyorsunuz. link ;

https://www.rapidshare.com/files/226..._Voice_Kit.rar

Son olarak bir Nasıl Yapılır Videosu varki adım adım A'dan Z'ye konfigurasyon ve test kısımları dahil kolaylıkla Labı uygulayabileceksiniz. Ben 2 pc kullanarak 2 soft phone ile localde görüşme yapabilmiştim Video biraz kötü çekilmiş ama
    dilerseniz indirerek izleyin daha net izleyebilirsiniz. How to linki ;

CCNA-Voice-GNS3-Sims-lab.avi - 4shared.com - dosya paylaşımı - film dosyasını indir

İşte masrafsız bir Voice labınız Call Manager'ınız ve Ip Telefonlarınız var.
    Herkese iyi çalışmalar..

hudaikoyuncu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba. Paylaşımınız için teşekkürler. Ancak 4shared.com mahkeme kararıyla kapalı. Başka bir file server a yüklemeniz mümkün müdür ?
    Teşekkürler.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba
    4shared linkinde sadece how to video var,Şuan link çalışıyor ve videoyu görüntüleyebiliyorum.

+ Konuyu Cevapla