Cisco IP Phone 7942 'da Çağrı Çekme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco IP Phone 7942 'da Çağrı Çekme

Merhaba cisco unified com.man. 7.1.5 kullanıyoruz ve telefonların modeli 7942 örneğin başka bir çalışan masasında olmadığında telefonu çalarken onun çağrısını bir başkası nasıl alabilir.

caglayanben isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco IP Phone 7942 'da Çağrı Çekme

Merhaba

cisco unified com.man. 7.1.5 kullanıyoruz ve telefonların modeli 7942 örneğin başka bir çalışan masasında olmadığında telefonu çalarken onun çağrısını bir başkası nasıl alabilir.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Merhaba,

Call Routing menüsünden Call Pickup Group kısmından pickup grup oluşturmalısınız. Birbirini çekmek isteyen dahililer üzerinde pickup ayarlarında oluşturduğunuz grup seçilmeli. pickup oluştururken alarm vermesi için değişik ayarlarda yapabilirsiniz ama bu şekilde bir konfigürasyon yeterlidir.

iyi çalışmalar.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Merhaba
    Cevabınız için teşekkür ederim.call pickup group oluşturdum.call managerdan auto call pickup ı enable ettim.phones tan cihazı bularak gruba dahil ettim.buraya kadar olodu gibi .
    ancak yanımdaki arkadaşımın telefonu çaldığında ben telefonu kullanarak onu nasıl çekicem bir çok yerde more softkey den bahsedilmiş bende öyle bir softkey yok ve ahizeyi kaldırdığımda sadece redial ve endcall softkeyi aktif oluyor?

CUCM device üzerindeki template değiştirdim softkeyler değişti artık çalışıyor yardımlarınız için teşekkürler.

syslog2 Guest

bunu nasıl yapabilrim , cucm 6.1 de template ve soft key felan bulamadım.
    call pickup group oluşturdum iki dial no aynı gruba aldım ancak geçici hata diyor.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

Device > Device Settings > Softkey Template

Menüsüne girip, search yapıp, şuan kullanmakta olduğunuz ( telefonlar üzerinde seçili olan ) template'in içine girin ve açılan ekranda sağ üstte GO butonu olacaktır. oradan configure template layout u seçip GO diyin,
    karşınıza çıkan ekranda softkey'i editleyebilirsiniz.

Geçici hatayı nerede veriyor peki?

syslog2 Guest

Tşkler sorunu çözddüm. yeni bir call pick group oluşturdum herhangi bir partiaon atamadan ilgili DN noları bu call pickup grouba atatım ve softkeyleri manager olarak set ettim çalıştı.

+ Konuyu Cevapla