Iphone icin IP Communicator Kurulumu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
Iphone icin IP Communicator Kurulumu

Merhaba. Şirketimizde Cisco Unified CM System version: 6.1.5.10000-10 kullanıyoruz. Öğrenmek istediğim Iphone için Cisco Mobile application ını kullanarak dahili kullandığımız ip phone umuzu nasıl kullanabiliriz ? Uygulamayı çalıştırdığımda istenen yerleri

baha8282 is offline Junior Member

Default Iphone icin IP Communicator Kurulumu

Merhaba. Şirketimizde Cisco Unified CM System version: 6.1.5.10000-10 kullanıyoruz.

Öğrenmek istediğim Iphone için Cisco Mobile application ını kullanarak dahili kullandığımız ip phone umuzu nasıl kullanabiliriz ?

Uygulamayı çalıştırdığımda istenen yerleri dolduruyorum ama hata alıyorum. Bunun için CCM de özel bi tanımlama veya konfigurasyon yapmak gerekli midir ?

Teşekkürler.

hakan is offline Senior Member

Günaydın;

Cisco mobile uygulaması call manager 6.1.5 ve sonrasını destekliyor lakin call manager tarafında da yapmanız gereken bazı tanımlamalar ve cm üzerine yüklemeniz gereken bir dosya var.

Aşağıda 2 adet link gönderiyorum inceleyin faydası olabilir.

Configuring Cisco Mobile 8.0 for iPhone : FatTurtle(dot)com – Road to CCIE-V

SIP Endpoints in Cisco CUCM - Acrobits Softphone and WeePhone for iPhone
    Last edited by hakan; 24.12.2010 at 10:15.

baha8282 is offline Junior Member

teşekkürler bilgi için. sayfadaki linke tıklayıp ccm için gerekli güncellemeyi yapmak istediğimde 6.1.5 için gözükmemekte ama dökümanda 6.1.5 veya 7.1.3 kullanıyorsanız indirin demekte. 7.1.3 ü indirsem işe yarar mı ?

hakan is offline Senior Member

işe yarıycağını sanmıyorum ancak denemenizde bir sakınca yok

+ Reply to Thread

Bookmarks